ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Латвія, Румунія і Польща заявили, що будуть колективно протистояти гібридним нападам РФ

Велика Епоха
Учасники формату «Бухарестська дев'ятка» (B9), також відомого як саміт НАТО зі східного флангу, позують для ЗМІ в Ризі, Латвія, 11 червня 2024 року. (REUTERS/Ints Kalnins)

Шкідлива гібридна діяльність Росії в країнах НАТО викликає глибоке занепокоєння, заявили у вівторок президенти Румунії, Польщі та Латвії в заяві, приуроченій до зустрічі східних членів альянсу, пише Reuters.

Країни східного флангу НАТО стверджують, що Росія використовує різні тактики (від диверсій і кібератак до нелегальної міграції) для дестабілізації країн, які підтримують Україну.

«Ми глибоко занепокоєні нещодавньою злоякісною гібридною діяльністю Росії на території союзників, яка являє собою загрозу безпеці союзників», — ідеться в заяві президентів.

«Ми діятимемо індивідуально і колективно, щоб протистояти цим діям, підвищуватимемо нашу стійкість і продовжуватимемо тісну координацію, щоб забезпечити готовність Альянсу і союзників до стримування і захисту від гібридних дій або нападів».

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив у вівторок, що за останні тижні в Польщі було заарештовано 10 осіб за акти саботажу.

Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив у понеділок, що за спробою підпалу празьких міських автобусів минулого тижня могла стояти Росія.

Група B9, що складається з країн східного флангу НАТО, проводить саміт у столиці Латвії Ризі, де головами спільно виступають президент Румунії Клаус Йоганніс, президент Польщі Анджей Дуда і президент Латвії Едгар Ринкевич.

Зустріч відбувається напередодні саміту НАТО у Вашингтоні в липні.

«Ми очікуємо, що рішення, ухвалені на саміті у Вашингтоні, сприятимуть повній оперативній сумісності України з НАТО і побудують відчутний міст для її членства в НАТО», — заявили три президенти.

«На шляху до саміту у Вашингтоні ми разом із союзниками маємо намір узгодити істотний пакет заходів підтримки, включно з всеосяжною роллю НАТО в підтримці невід'ємного права України на самооборону і зобов'язанням забезпечити стійку довгострокову фінансову підтримку».