ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Частина російських спортсменів не пройшла перевірку на Олімпіаду в Парижі (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Першу партію російських і білоруських спортсменів було допущено до участі в Олімпійських іграх у Парижі наступного місяця. 25 спортсменів отримали допуск, а решта не пройшли перевірку Міжнародного олімпійського комітету через війну в Україні, повідомив МОК у суботу.

МОК повідомив, що в деяких видах спорту Росія і Білорусь матимуть спортсменів для заповнення виділених їм квот, включно з велоспортом і стрибками на батуті, але в інших, таких як тхеквондо, жоден кваліфікований спортсмен з обох країн не відповідав критеріям допуску після перевірки, щоб отримати місце.

Загалом 25 спортсменів з Росії та Білорусі були допущені до участі в 41 квоті, а ті місця, що залишилися вільними, тепер будуть розподілені між іншими країнами.

Загалом Росія допустила 14 спортсменів на 24 виділених місця, а 11 білоруських спортсменів пройшли процедуру на 17 місць.

«Група змогла скористатися новою інформацією з різних джерел, зокрема, офіційними списками спортсменів, пов'язаних зі спортивними клубами військових і силових структур, опублікованими на офіційних сайтах Росії та Білорусі», — йдеться в повідомленні МОК.

Після вторгнення Росії в Україну 2022 року МОК спочатку рекомендував заборонити участь у міжнародних змаганнях спортсменам із Росії та її союзниці Білорусі, але потім дозволив їм кваліфікуватися на Олімпійські ігри в Парижі як нейтральним учасникам.

Кожен кваліфікований спортсмен має пройти процедуру перевірки комісією з трьох осіб, призначеною МОК, щоб переконатися, що він відповідає критеріям допуску.

Серед цих критеріїв — відмова від активної підтримки війни в Україні та відсутність контрактів із військовими або силовими структурами.

МОК заявив, що очікує, що як нейтральні спортсмени в Парижі виступлять близько 36 російських і 22 білоруських атлетів.

Максимальне число, яке залежить від кваліфікаційних стандартів і квот країн і яке навряд чи буде досягнуто, становитиме 54 і 28 осіб відповідно.

У МОК вважають, що Росія подасть апеляцію на це рішення до Спортивного арбітражного суду.