ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Неякісні запасні частини спричинили смертельне падіння з американських гірок (ВІДЕО)

Велика Епоха
Поліція оточила парк розваг Gröna Lund у Стокгольмі, неділя, 25 червня 2023 рік. (Youtube/скриншот)

У п'ятницю шведські слідчі з розслідування нещасних випадків заявили, що фахівці найстарішого в країні парку розваг не провели належних випробувань нових деталей для американських гірок, це стало причиною сходження потягу з рейок, в результаті чого кілька пасажирів впали на землю, один загинув, а дев'ять інших отримали травми різного ступеня тяжкості.

Сходження з рейок 25 червня в парку Grona Lund у Стокгольмі «було спричинене недоліками в замовленні, виробництві та тестуванні нових опорних кронштейнів для поїздів Jetline», — заявили у шведському управлінні з розслідування нещасних випадків. Опорні кронштейни були недостатньо міцними.

Під час аварії на американських гірках перебувало 11 пасажирів. Передня частина поїзда зіскочила з рейок, в результаті чого один вагон нахилився до землі. Тридцятирічна жінка випала з атракціону і загинула. Двоє інших пасажирів також випали з вагона, один з яких дістав серйозні поранення, а інший — незначні. Іще сім пасажирів також травмувалися.

Генеральний директор парку Grona Lund Ян Ерікссон заявив на пресконференції, що «з поваги до всіх, хто був травмований в результаті цієї аварії, ми вирішили закрити Jetline назавжди».

«Нічого подібного раніше не траплялося в Грона Лунд, і ми зробимо все можливе, щоб подібне більше ніколи не повторилося», — сказав Ерікссон.

Поліція також розпочала окреме кримінальне розслідування за фактом сходження поїзда з рейок. Крістер Б. Ярлос, прокурор Національного підрозділу з питань навколишнього середовища та охорони праці, заявив, що були проведені численні допити, технічні експертизи вагонів поїзда та аналізи матеріалів. Він сказав, що наразі немає термінів, коли буде прийнято рішення про висунення звинувачень.

Американські гірки довжиною 800 метрів були відкриті в 1988 році і реконструйовані у 2000 році, повідомляє Grona Lund. Максимальна висота атракціону — 30 метрів, а максимальна швидкість — 90 км/год.

Grona Lund працює з 1883 року.