ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна відмовилася виконувати ультиматум Путіна щодо збільшення анексованих земель

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Путін заявив у п'ятницю, що Росія припинить війну в Україні лише за умови, що Київ погодиться відмовитися від своїх амбіцій щодо членства в НАТО і передасть Росії чотири області, на які претендує Москва, — вимога, яку Київ негайно відкинув як рівнозначну капітуляції.

Напередодні конференції у Швейцарії, на яку Росію не запросили, Путін висунув максималістські умови, що повністю розходяться з умовами, яких вимагає Україна, це, вочевидь, відображає зростаючу впевненість Москви в тому, що її війська мають перевагу у війні.

Він повторив свою вимогу щодо демілітаризації України, незмінну з дня введення військ 24 лютого 2022 року, і заявив, що припинення західних санкцій також є частиною мирної угоди.

Путін також повторив, що твердження про його наміри «денацифікації» України, є наклепом Києва на його адресу.

Україна назвала ці умови «абсурдними».

«Він пропонує Україні визнати поразку. Він пропонує нам на законних підставах віддати Росії свої території. Він пропонує відмовитися від свого геополітичного суверенітету", — заявив в інтерв'ю агентству Reuters радник президента України Михайло Подоляк.

Президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю італійському телеканалу SkyTG24: «Ці ультимативні заяви нічим не відрізняються від заяв минулого».

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив журналістам у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі: «Він (Путін) не в тому становищі, щоб диктувати Україні, що вона повинна робити для досягнення миру».

Час виступу Путіна вочевидь був обраний так, щоб випередити швейцарський саміт, проголошений «мирною конференцією», попри виключення Росії, на якому Зеленський сподівається дістати міжнародну підтримку умов припинення війни, висунутих Києвом.

«Умови дуже прості, — сказав Путін, — виведення українських військ з усієї території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей на сході та півдні України».

Росія оголосила ці чотири області, які її війська контролюють лише частково, частиною своєї території у 2022 році. Це було визнано незаконним більшістю країн Організації Об'єднаних Націй.

Москва також захопила і анексувала український півострів Крим у 2014 році.

«Як тільки Київ оголосить про свою готовність виконати наші умови і почне реальне виведення військ з цих регіонів, а також офіційно заявить про відмову від планів вступу до НАТО, ми негайно, буквально в ту ж хвилину, припинимо вогонь і почнемо переговори», — сказав Путін.

«Повторюю, ми зробимо це негайно. Природно, ми одночасно гарантуємо безперешкодне і безпечне відведення українських військ і частин».

На третьому році війни Росія контролює майже п'яту частину території України. Україна заявляє, що мир може бути досягнутий лише за умови повного виведення російських військ і відновлення її територіальної цілісності.

Очікується, що саміт у Швейцарії, який відбудеться на вихідних, і в якому візьмуть участь представники понад 90 країн та організацій, уникатиме територіальних питань, натомість зосередиться на забезпеченні продовольчої та ядерної безпеки Україні.