ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Італія заарештувала бізнесмена через втечу росіянина з-під домашнього арешту

Велика Епоха
(istockphoto)

Італійська поліція заарештувала російського бізнесмена, його звинувачують у тому, що минулого року він допоміг затриманому синові союзника Путіна втекти з-під домашнього арешту в Італії, повідомила в п’ятницю прокуратура Мілана, пише Reuters.

У березні 2023 року Артем Усс втік до Росії після того, як італійська влада намагалася екстрадувати його до Сполучених Штатів, де його звинувачують у постачанні нафти з Венесуели всупереч санкціям, а також у банківському шахрайстві.

Міланська прокуратура повідомила, що підозрюваний — 54-річний російський підприємець і аристократ, який проживає у Швейцарії.

За даними слідства, група на чолі з підозрюваним організувала для Усса перетин кордону зі Словенією в день втечі й, використовуючи автомобілі, зареєстровані в різних країнах, а також сербські, боснійські, італійські та словенські телефонні номери, намагалася заплутати розслідування.

Два джерела, які безпосередньо знають про цю справу, встановили особу заарештованого як Дмитра Чіракадзе, жителя Женеви, додавши, що він був заарештований поліцією карабінерів в аеропорту Риму, коли повертався із Сардинії.

Він засновник групи «Право.ру» і партнер кількох російських компаній спільно з членами сім'ї Усс. Разом з дружиною він є власником розкішного курорту на острові Сардинія і великого мисливського маєтку в Красноярську, Сибір, йдеться в заяві прокуратури.

З адвокатом підозрюваного не вдалось одразу зв’язатись для отримання коментарів.

Усс перебував під домашнім арештом у своєму будинку в Базіліо, на околиці Мілана, але втік наступного дня після того, як міланський суд дав згоду на його екстрадицію до Сполучених Штатів.

Його електронний браслет відстежування надіслав сигнал тривоги, коли він вийшов з дому, але до того часу, як поліція прибула на віллу, він вже зник.

Через тиждень Усс повідомив, що перебуває в Росії. Його батько, Олександр Усс, який має тісні зв’язки з президентом Владіміром Путіним, подав у відставку з посади губернатора Красноярського краю Росії.

Міністерство фінансів Італії заморозило активи, які він мав у країні.

Арешт є останнім кроком у розслідуванні втечі Усса. У грудні минулого року Сполучені Штати вимагали екстрадиції іншого підозрюваного, чоловіка з Боснії і Герцеговини.