ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Денисова: Червоний Хрест співпрацює з Росією з питань примусової депортації

Велика Епоха
Червоний Хрест в Україні. (EMRE CAYLAK/AFP via Getty Images)

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звинуватила Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) у співпраці з Росією у примусових депортаціях з України. «Міжнародний Червоний Хрест не виконує свого мандату, я в цьому впевнена», — сказала Денисова українському телебаченню в середу після зустрічі з головою українського відділення МКЧХ. МКЧХ відкинув звинувачення Києва.

Звинувачення Денисової засновані на повідомленні МКЧХ про те, що він відкриє філію в Ростовській області. Там Червоний Хрест хоче допомогти українським біженцям, які, на думку Києва, були насильно вивезені до Росії.

Посилаючись на дані ООН, Денисова сказала, що близько 550 000 українців, включаючи 121 000 дітей, було вивезено до Росії під час війни. Проте, за її словами, уряд України не має у своєму розпорядженні точної інформації про місцеперебування своїх громадян у Росії. На запитання телеведучого, чи Денисова підозрює, що Червоний Хрест «співпрацює» з Росією, Денисова відповіла: «Так, я підозрюю, що вони співпрацюють».

МКЧХ заперечує: «МКЧХ ніколи не допомагав організовувати або проводити примусову евакуацію. Ми не підтримаємо жодної операції, яка йде проти волі народу і порушує міжнародне право». Організація наголосила: «Встановлення та підтримання діалогу зі сторонами конфлікту необхідне для отримання доступу до всіх постраждалих людей та гарантій безпеки, щоб наші команди могли надавати життєво важливу допомогу».

Червоний Хрест підтвердив, що продовжує вивчати можливість відкриття офісу на півдні Росії. «Наша єдина мета – полегшити страждання людей, які постраждали від збройного конфлікту. І страждання зараз просто величезні».

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH