• Новий прем'єр Японії навряд чи протримається довго

  • Вівторок, 6 вересня 2011 року
30 серпня Японія отримала нового прем'єр-міністра країни. Ним став 54-річний Йосіхіко Нода, який очолив за день до цього правлячу Демократичну партію Японії (ДПЯ).

До того як за нього проголосувала більшість нижньої палати парламенту, Нода займав крісло міністра фінансів країни і зарекомендував себе як обережний і витриманий політик. Він — прихильник проведення валютних інтервенцій для стабілізації японської валюти (яка має тенденцію до посилення), підтримує ідею збільшення податків, що дозволило б покрити зростаючі соцвидатки і зменшити держборг Японії, пише Ганна Кокоба у своїй колонці видання ІнвестГазета.

Але навряд чи у нього буде багато часу для реалізації цих тез. На думку японських експертів, Нода навряд чи протримається на цьому місці більше року.

Це взагалі хвороба японської політики — Нода став уже шостим прем'єр-міністром Японії за останні п'ять років. Правляча верхівка не здатна або боїться призначати сильних політиків. Протистояння політичних груп всередині правлячої партії призводить до того, що в боротьбі за головне крісло країни завжди перемагає не кращий, а той кандидат, який тимчасово влаштовує всі сторони. Ось і цього разу фаворитом передвиборної гонки на посаду лідера ДПЯ (в якій брали участь п'ять кандидатів) і основним суперником Ноди вважався міністр торгівлі і промисловості, яскравий і харизматичний Банрі Каеда. Він набрав більшість голосів при першому голосуванні. Але у другому турі всі ті, хто голосував за інших кандидатів, віддали свої голоси за більш компромісну фігуру — Йосіхіко Ноду.

У результаті 30 серпня Японія отримала в якості прем'єра чергового нехаризматичного бюрократа без солідного політичного минулого (хоча Ноду і називають трудоголіком). Суть нового прем'єра як політика добре пояснює його фраза, яку він часто застосовував, будучи міністром фінансів. У відповідь на питання про майбутнє японської валюти він ніколи не давав чіткої відповіді, а говорив лише одне: «Ми будемо уважно стежити за ситуацією».

Підписатися:

Коментарі