• Мер Москви Лужков звільнений через неприхильність до влади

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Неділя, 3 жовтня 2010 року
Відставка Лужкова не є особистою перемогою президента Медведєва, заявила політолог Лілія Шевцова в інтерв'ю Le Monde.

«Слід зосередитися на фактах, а не домислах. Путін і його команда багато років хотіли позбутися Лужкова. По-перше, він не входить у коло влади. Він був кооптований. Потім він став регіональним бароном зі своїми власними заступниками, ресурсами і телеканалом. Все це випадало з-під уваги клану Медведєва-Путіна. Час від часу Лужков взагалі вів власну гру. Він міг зрадити. Тому його відставка була вирішена, залишалося тільки знайти наступника — сильну особистість, готову відстоювати федеральні інтереси», — вважає Лілія Шевцова.

Нинішній момент виявився оптимальним для зміни мера, вважає політолог: «Його вирішили замінити за рік до парламентських виборів, щоб поставити людину, яка встигне взяти під контроль фінансові й електоральні ресурси. Його намагалися переконати піти ще навесні, але він чинив опір до останнього моменту. У вересні Кремль доручив телеканалам випустити критичні репортажі про Лужкова, але він уперся і спробував зробити ставку на протистояння Путіна і Медведєва, атакувавши президента. Цього влада не могла допустити. Медведєв вирішив діяти. Але ні в кого і думки немає, що це його особисте рішення» , — наводить її слова видання.

Лілія Шевцова підкреслила, що вона, як усі росіяни, «з усмішкою» сприймає міркування про суперництво Володимира Путіна і Дмитра Медведєва: «Можливо, є якась різниця в стилі, але не в суті, — зазначила вона. — При Медведєві репресивна логіка посилилася. Наступний етап — це Інтернет», — вважає політолог. Що стосується змін у зовнішній політиці, то «світова криза нав'язала необхідність диверсифікації економіки» і «змусила режим зобразити на обличчі усмішку, призначену для Заходу».

На пострадянському просторі зберігається колишня схема: «Росія робить вигляд, що захищає сфери інтересів, а не сфери впливу. Засоби досягнення цієї мети можуть змінюватися», — сказала вона.  У той же час є і щось нове: відмова Москви втрутитися в конфлікт у Киргизії «показала, що після війни в Грузії влада двічі подумає, перш ніж втрутитися», — зазначила Шевцова.

Коментуючи ситуацію на Кавказі, Лілія Шевцова визнала, що ситуація в регіоні виходить з-під контролю: «Ми бачимо неконституційне утворення — Чечню. Ніхто про це не говорить, але це справжній ляпас федеральній владі. Це феодальний і «султаністський», тобто клановий і авторитарний режим, що живе на московські гроші», — підкреслила вона. Його існування породжує серед молоді протест як проти цього режиму, так і проти федеральних сил, а зіткнення конкуруючих чеченських угруповань відбуваються вже мало не в центрі Москви, зазначила політолог.

Джерело: Le Monde

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...