ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Військові знайшли 2,5 тонн урану, що пропали в Лівії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Рафаель Гроссі, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (Фото Michael Gruber/Getty Images)

Військові, які контролюють частину території Лівії, повідомили, що виявили 2,5 тонни урану, про зникнення якого раніше заявили представники Міжнародного агентства з атомної енергії при ООН.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило в середу про зникнення близько 2,5 тонн природного урану з об'єкта в Лівії, йдеться в заяві, надісланій агентству AFP.

Під час візиту у вівторок інспектори агентства "виявили, що 10 контейнерів з приблизно 2,5 тоннами природного урану у формі уранового концентрату ("yellow cake") не були присутні там, де вони були заявлені владою", — написав генеральний директор Рафаель Гроссі у звіті для країн-членів агентства. МАГАТЕ заявляє, що проведе "подальші" перевірки для "з'ясування обставин зникнення цього ядерного матеріалу і його поточного місцезнаходження".

Жодних подробиць про місце, про яке йдеться, не наводиться. Лівія відмовилася від програми розробки ядерної зброї у 2003 році за часів колишнього лідера Муаммара Каддафі.

З моменту його усунення в 2011 році після 42 років диктатури країна загрузла в серйозній політичній кризі, з конкуруючими державами, що базуються на сході і заході, незліченною кількістю ополченців, найманців, розкиданих по всій країні, і іноземним втручанням. Два уряди борються за владу, один з яких базується в Триполі (захід) і визнаний ООН, а інший підтримується лідером східної Лівії, маршалом Халіфою Хафтаром.