ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індія збирається заборонити експорт цукру вперше за 7 років (ВІДЕО)

Велика Епоха
Робітники цукрового заводу вантажать зібрану цукрову тростину в тракторний візок в окрузі Санглі на заході штату Махараштра, Індія, 3 грудня 2022 року. (REUTERS/Rajendra Jadhav)

Індія планує заборонити заводам експортувати цукор у наступному сезоні, що починається в жовтні, що зупинить поставки вперше за сім років, оскільки відсутність дощів знизила врожайність тростини, повідомили три урядові джерела.

Відсутність Індії на світовому ринку, найімовірніше, призведе до зростання базових цін у Нью-Йорку та Лондоні, які вже перебувають на багаторічних максимумах, що викличе побоювання подальшої інфляції на світових продовольчих ринках.

"Наше основне завдання — задовольнити місцеві потреби в цукрі та виробити етанол із надлишків цукрової тростини", — сказало джерело в уряді, яке попросило не називати його імені відповідно до офіційних правил. "У майбутньому сезоні у нас не буде достатньо цукру для виділення експортних квот".

У поточному сезоні до 30 вересня Індія дозволила заводам експортувати тільки 6,1 млн т цукру, після того, як минулого сезону вони продали рекордні 11,1 млн тонн.

У 2016 році Індія ввела 20%-вий податок на експорт цукру, щоб обмежити продажі за кордон.

Мусонні дощі в основних районах вирощування тростини в західному штаті Махараштра і південному штаті Карнатака, на частку яких припадає більше половини загального обсягу виробництва цукру в Індії, в цьому році були на 50% нижчими за середній рівень, свідчать дані метеорологічного управління.

За словами одного з представників галузі, який відмовився назвати своє ім'я, періодичні дощі призведуть до скорочення виробництва цукру в сезоні 2023/24 і навіть до скорочення посівів у сезоні 2024/25.

Цього тижня ціни на цукор підскочили до найвищого рівня майже за два роки, що спонукало уряд дозволити заводам продати в серпні додатково 200 тис. тонн.

Роздрібна інфляція в Індії в липні підскочила до 15-місячного максимуму — 7,44%, а продовольча інфляція — до 11,5%, що є найвищим показником за останні три роки.

У сезоні 2023/24 виробництво цукру в Індії може знизитися на 3,3% до 31,7 млн т.

Минулого місяця Індія ввела заборону на експорт білого рису сорту "небасматі". Минулого тижня Нью-Делі також ввів 40%-ве мито на експорт цибулі, намагаючись заспокоїти ціни на продовольство напередодні виборів у штатах наприкінці цього року.