• КМДА підтримало петицію щодо роздільного збору побутових відходів

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Четвер, 10 березня 2016 року

На засіданні постійної комісії КМДА підтримано петицію «Про прийняття закону про роздільний збір побутових відходів у Києві та Київській області», повідомляється на сайті Київської адміністрації.

Депутати КМДА ухвалили рішення звернутися до комітету Верховної Ради з пропозицією підтримати електронну петицію і попросити прискорити прийняття закону, який надасть базові основи для його використання в Києві.

Автор петиції пропонує ввести цивілізовану європейську систему управління відходами та прийняти Закон про роздільний збір відходів.

У зверненні йдеться: «Київ щомісяця виробляє 100 тис. тонн твердих побутових відходів, 3% з яких відправляються на перероблення. Основна частина сміття вивозиться на численні полігони, а також — на стихійні звалища».

Петицію підтримали 10307 людей.

Під час обговорення петиції директор КП «Київкомунсервіс» Євген Русін зазначив, що сьогодні відходи легше та економічно вигідніше поховати, ніж переробити.

Він сказав: «Ми не можемо втілити концепцію щодо роздільного збору побутових відходів у Києві в життя через правовий вакуум, який не дає достатньої свободи місцевому самоврядуванню, з іншого — не дає гарантій інвесторам. Тому всі ці питання має бути передбачено на законодавчому рівні».

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв відзначив, що раніше подібний законопроект внесли на розгляд у Верховній Раді України. У документі розглядаються варіанти введення податкових пільг для підприємств, які б займалися збором відсортованих відходів.

Сьогодні роздільний збір сміття в Києві ведеться виключно на ентузіазмі. Є ті, хто ділиться своїм, поки не легким, досвідом сортування відходів. Є волонтери та волонтерські організації, які почали допомагати здавати на утилізацію деякі види відходів.

На сайті «Велика Епоха» опубліковано інтерактивну мапу, на якій вказано місця, де у великих містах України можна здати різні види відходів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...