• Прем'єра «Великий Гетсбі» —зворотний бік розкішного життя

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Вівторок, 14 травня 2013 року
 
Українська прем'єра екранізації однойменного роману американського письменника Френсіса Скотта Фіцджеральда «Великий Гетсбі» відбудеться 16 травня.

Через те, що розголошувати подробиці змісту фільму «Великого Гетсбі» журналістам заборонено до церемонії відкриття Канського кінофестивалю, тобто завтра, тому згадаємо сюжет великого однойменного роману Фіцджеральда.

Дія роману розгортається в Нью-Йорку, на Лонг-Айленді. Це час розквіту економіки США, час під назвою «ревучі 20-і». Одночасно з економічним зростанням суспільство наповнювалося так званими бутлегерами — підпільними торгівцями спиртного. Таке явище з'явилося після набрання чинності «сухого закону» в 1920—30-их роках. Бутлегери за короткий час ставали мільйонерами.

Це роман про нестримну гонитву за багатством і славою, яка неминуче викорінює в людині мораль і робить її меркантильним матеріалістом.

Головний герой Нік Каррауей — письменник-початківець із Середнього Заходу переїжджає до Нью-Йорка, мріючи купатися у променях слави, стати багатою і впливовою людиною. Його сусід — загадковий Джей Гетсбі (Леонардо ДіКапріо) — мільйонер і любитель шикарних вечірок у своєму величезному особняку, минуле якого покрите темрявою невідомості. Нік мріє потрапити хоча б на один з таких розкішних вечорів, щоб мати можливість познайомитися з елітою суспільства.

І ось молодому письменникові усміхнулася удача — він отримує довгоочікуване запрошення! Однак незабаром, оточений «вершками суспільства», чарівними красунями і багатими менами, Нік розуміє, що за чорними фраками, блиском золотих прикрас приховується брехня, цинізм, душевна самотність і фальш. Нік настільки був вражений зворотною стороною розкішного життя, що вирішує написати книгу про Джея Гетсбі — роман про трагедію людини, яка має все.

Режисером став Баз Лурман, який зняв такі яскраві кінострічки, як «Ромео + Джульєтта» і «Мулен Руж». Компанію Леонардо ДіКапріо склали такі актори, як Тобі Магуайр, Кері Малліган, Джоел Едгертон, Айла Фішер та інші.

Цього року роману виповнилося 88 років. І хоч за життя автора він не став бестселером, зате пізніше вивчення цього твору стало обов'язковим у середніх і вищих навчальних закладах у багатьох англомовних країнах світу.

Це друга екранізація «Великого Гетсбі», перша була відразу після публікації роману, але великого успіху не мала.

Бюджет кінострічки становить $ 127 000 000.
Підписатися:

Коментарі