• Мюзикл «Знедолені» намагається сподобатися глядачам

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 8 лютого 2013 року

Англійський режисер, творець оскароносного шедевра «Король говорить!», Том Хупер представив своє нове творіння — мюзикл «Знедолені». Фільм з 7 лютого вже в українському прокаті.

Том Хупер екранізував всесвітньо відомий мюзикл Клода Мішеля Шенберга «Знедолені», який своєю чергою поставив його за мотивами видатного однойменного роману Віктора Гюго.

Франція, початок ХІХ-го століття. Головний герой, в'язень № 24601 Жан Вальжан, після дев'ятнадцяти років тюрми був достроково звільнений поліцейським Жавером. Після звільнення колишнього каторжника ніхто не бере на роботу, тільки єпископ міста Дінь-ле-Бен зглянувся над Жаном і дав йому притулок і їжу.

Після того, як священик не здав колишнього ув'язненого поліції за злодійство, Жан вирішує почати нове життя. І вже через вісім років його вже знають як пана Мадлена — мера міста Монрейль-сюр-мер. Пан Мадлен також став власником фабрики, на якій працювала дівчина Фантіна. Пізніше виявилося, що в неї є позашлюбна дочка — Козетта. Перед смертю Фантіни Жан обіцяє подбати про її доньку...

«У цьому мюзиклі немає і натяку на кемп, — каже режисер Том Хупер. — Він дуже ґрунтовний, дуже мужній, і наголос робиться на вічні теми. Це мюзикл тільки в другу чергу, а в першу — приголомшлива історія, просто виражена в музичній формі».

Зазвичай під час зйомок мюзиклів актори співають під фонограму, але для того, щоб гра і виконання пісень сприймалось органічно і природно, режисер Том Хупер вирішив, що всі музичні композиції будуть записуватися прямо під час зйомок на майданчику. А акомпанемент піаніста актори слухали через навушники.

«Спів наживо підсилює ілюзію того, що слова пісень неначе народжуються безпосередньо по ходу дії, — пояснює своє рішення Хупер. — Я кажу Х'ю: «Послухай, на цьому куплеті зроби невелику паузу, щоб у голову встигла прийти нова думка, а потім проспівай її». За словами режисера, це революційний підхід до зйомок мюзиклів.

«Знедолені» — один з найемоційніших глибоких мюзиклів за всю історію жанру, — говорить Х'ю Джекман, який зіграв у фільмі каторжника Жана Вальжана. — Жодної легковажної сцени. Все на повну котушку».

Прем'єра мюзиклу «Знедолені» вперше відбулася в Парижі 1980 року. Постановка не сходила зі сцени протягом 21 року, за що удостоїлася звання найбільш довгограючого мюзиклу в історії. У 1985 році з'явилася вже англомовна версія постановки, і з цього часу почався її тріумфальний хід по кращих Лондонських театрах.

Цікаво, що деякі пісні з мюзиклу стали частиною суспільного життя. Наприклад, пісня «One Day More» супроводжувала президентську кампанію Білла Клінтона в 1992 році, а композиція «Do You Hear the People Sing» звучала при трансляції новин про виступ студентів на площі Тяньаньмень у Пекіні (1989 рік). Пісню «Bring Him Home» держдепартамент США хотів використати в агітаційних аудіоматеріалах під час війни у Перській затоці.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...