• Сімейне щастя: як його досягти

  • Оксана Богомаз | Велика Епоха
    Субота, 19 березня 2016 року

Усе наше життя побудоване на взаєминах. З навколишнім світом і з самим собою. І рідкісна людина не буде прагнути до гармонії в сім'ї, на роботі, з друзями і навіть із сусідами. Адже від того, як вибудовуються наші контакти з суспільством, і залежить якість життя. А щоб правильно вибудовувати ці контакти, потрібно засвоїти в чому ж полягає психологія стосунків.

Важливо для себе розуміти, до чого ви прагнете, зав'язуючи стосунки з іншими людьми. Визначте для себе, чого ви очікуєте від цих взаємин, і в той же час ясно усвідомлюйте, що ви можете дати натомість. Оскільки людина, від початку налаштована бути тільки споживачем, уже приречена на невдачу.

Інформаційний простір переповнений порадами щодо психології стосунків: «Як впливати на людей», «Як заводити корисні зв'язки та знайомства» і т.д. Усі вони побудовані на використанні людських слабкостей у корисливих цілях. Кожен вибирає для себе сам, у якому напрямку йому рухатися. Але потрібно пам'ятати одне — постійно маніпулювати людьми не вийде — дуже скоро така стратегія почне давати збої.

Стався до людей так, як ти хочеш, щоб вони ставилися до тебе — ці мудрі слова завжди актуальні в будь-якій ситуації. Навчитися довіряти людям і позбутися негативних шаблонів у поведінці — це вже ключ до успіху.

Будьте самими собою. Щирість і відвертість самі притягнуть потрібних людей. Будь-які надіті маски, награність, «входження в образ», звичайно, допоможуть справити перше враження, але рано чи пізно все таємне і ретельно приховуване все одно вийде назовні. Не намагайтеся виглядати «крутішим», ніж ви є насправді. Це може спрацювати хіба що для невдалого клієнта в мережевому маркетингу. А в інших випадках може тільки відштовхнути і створити зайві бар'єри у спілкуванні.

Ще одне правило в психології стосунків полягає в тому, що потрібно навчитися виражати свої справжні почуття і емоції. Необхідно спочатку позбутися установок на кшталт «весь світ проти мене». Відкриваючись людям, ви відкриваєте себе для безмежних можливостей і радості буття.

«Усі наші взаємини з навколишнім світом відображають наше ставлення до самого себе» — ці слова належать Луїзі Хей, автору бестселера «Зціли своє життя». Основна думка цієї книги: ніхто інший, крім нас самих, не несе відповідальності за наше власне життя, а позитивне мислення може докорінно змінити середовище людини.

Позбутися комплексів, стати самодостатнім, впевненим у собі — це вже перший крок на шляху до внутрішньої і зовнішньої гармонії. Коли ви навчитеся розуміти себе, вас почнуть розуміти інші.

Люди, як дзеркала, допомагають нам розпізнати наші власні проблеми. І якщо вам здається, що вас оточують лише черстві та егоїстичні люди — загляньте в себе. Можливо, ви їх несвідомо притягли самі. Почніть мінятися, навчіться співчувати, безкорисливо допомагати, самі станьте альтруїстом і дуже скоро ваше оточення теж зміниться.

Не старайтесь уникати складних ситуацій. Уникаючи взаємодії з несимпатичними нам людьми, ми втрачаємо прекрасну можливість для духовного зростання. Коли ми вчимося опановувати свої емоції і реакції в складних життєвих моментах, ми стаємо стабільнішими, а значить більш привабливими для спілкування.

Приймайте інших такими, які вони є. Перш ніж засуджувати, емоційно реагувати на чиїсь дії, проаналізуйте ситуацію, спробуйте стати на місце іншої людини. Адже кожен у своїй поведінці керується якимись психологічними установками. Будь-яка оцінка суб'єктивна і може не відповідати дійсності. Пам'ятайте, що ваша автоматична реакція — це теж програма, яку можна видалити або поміняти.

Не варто намагатися когось змінити, або, що ще гірше, підпорядкувати собі. Будь-який контроль над іншою людиною, врешті-решт, призводить до відчуження. Вчити інших, як жити, можна хіба що особистим прикладом. Моралі або закиди (нехай навіть справедливі), різка критика можуть викликати агресію, як захисну реакцію від нападу.

Прислухайтеся і довіряйте своїм відчуттям. Якщо ви не отримуєте від партнера необхідного і очікуваного — краще безболісно розлучитися. Подякуйте йому за отриманий життєвий досвід і сміливо рухайтеся вперед назустріч новим знайомствам. Прив’язаність або страх перед самотністю можуть стати непотрібним блоком і гальмувати ваш розвиток як особистості.

Дуальність присутня у кожному з нас, а пошук однодумців на енергетичному рівні — це пошук людини, здатної врівноважити наш внутрішній світ, доповнити наші якості, розкрити приховані таланти. Потрібно розвивати і творити стосунки, допомагаючи тим самим рости своєму партнерові. Загальні цілі, загальні досягнення дадуть відчуття внутрішньої задоволеності від гармонійного і усвідомленого життя.

Таким чином, психологія стосунків, передбачає, що необхідно:

• Ставитися до інших так, як ми хочемо, щоб вони ставилися до нас;
• Бути самими собою;
• Висловлювати свої справжні почуття і емоції, бути відкритими з людьми;
• Позбутися комплексів, стати самодостатніми, впевненими у собі;
• Не уникати складних ситуацій;
• Приймати інших такими, які вони є;
• Не намагатися когось змінити або підпорядкувати собі.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...