• Співбесіда з роботодавцем: питання з прихованим змістом

  • Середа, 16 жовтня 2013 року

Найчастіше на співбесіді з роботодавцем, відповідаючи на запитання, кандидати говорять те, що має показати їхні сильні сторони. Щоб дізнатися про претендента більше, ніж він хоче сказати, рекрутери можуть ставити спеціальні хитрі запитання.

Багато претендентів перед співбесідою з роботодавцем вивчають можливі питання і готують на них відповіді. Але роботодавець може не безпосередньо поставити запитання, а зробити це так, що кандидат не зрозуміє його справжніх намірів. Рекрутер може почати розмову із загальних тем, щоб здобути вашу прихильність, а потім за допомогою хитрих запитань дізнатися достовірну інформацію. Work.ua підготував приклади таких прийомів, їхнє значення і наслідки відповідей.

Самооцінка

Під час аналізу кандидата важливо знати рівень його самооцінки. Це може служити відправною точкою для прогнозу його подальшої поведінки на роботі. Але кожна людина вважає, що оцінює себе правильно. Втім, спеціальні питання можуть дати рекрутеру більш достовірну інформацію:

• «Розкажіть про свої успіхи». Кандидати більш відкрито реагують на слово «успіхи», ніж на «досягнення», вважаючи, що досягнення можуть бути тільки на керівних посадах. Тому саме така постановка питання може змусити вас розкритися. Якщо ви не зможете відповісти на це питання, то роботодавець вважатиме, що ви або дуже скромні, або не можете виконувати свою роботу на належному рівні.

• «Вам відмовляли у працевлаштуванні? Якщо — так, то, як ви вважаєте, чому?». Це дуже незручне запитання, але воно дозволяє роботодавцю на співбесіді досить точно визначити вашу самооцінку, зіставивши ваші думки з цього приводу та відомості про досвід і навички.

• «В якому колективі ви відчуваєте себе найбільш комфортно?». Якщо ви відповісте, що віддаєте перевагу працювати в команді професіоналів, то, швидше за все, ви не боїтеся конкуренції, у вас є лідерські якості та висока самооцінка. Врахуйте, що висока самооцінка повинна йти разом з хорошими навичками і досягненнями. Якщо ви відповісте, що віддаєте перевагу дружному колективу, то командна робота — це про вас. Це також може означати, що для роботи вам необхідна підтримка і допомога колег.

Причини звільнень

Причини, з яких кандидат змінював місця роботи, визначають дуже багато чого: його цінності, ступінь конфліктності та інше. За прямим питанням йшла б соціально прийнятна відповідь — відсутність кар'єрного росту, наприклад. Тому рекрутер може піти іншим шляхом:

• «Як ви ставитеся до змін? Що може спонукати вас щось змінити в житті?». Виходить, що обговорюються не ваші недоліки, а загальні принципи життя. І на цю тему ви зможете пофілософствувати більш щиро. У цьому випадку чекайте також і уточнювальних запитань.

• «Як ви думаєте чому співробітники змінюють місця роботи?». Знову ж, таке питання відведе від думки, що цікавляться саме вами і вашими можливими недоліками. Відповідати ви будете ніби за інших, але відштовхуючись від власного досвіду.

• «За якими параметрами ви обирали попередні місця роботи?». Потім підуть уточнювальні питання: «Що змінилося з моменту початку вашої роботи?», «Які були плюси і мінуси?» і т. ін. Фокус знову не конкретно на вашій особистості, значить можна очікувати більш правдивих відповідей, які з легкістю охарактеризують вас.

Пам'ятайте, що, перш за все, на співбесіді з роботодавцем оцінюють саме вас, як би це не робилося. Це далеко не весь перелік можливих запитань із прихованим змістом, але це дасть вам загальне уявлення про наміри та способи, до яких може вдатися інтерв'юер.


Читайте також:

Шукаю роботу. Доступні орієнтири

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...