• П’ять причин, щоб радіти (частина 2)

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 27 травня 2014 року

Для чого дається життя, заради чого жити, що в житті доброго? — Хоча б раз у житті ми замислюємося про ці серйозні питання. На цей раз ми дізнавалися у звичайних українців, що приносить їм радість.

Читайте також: 5 причин радіти життю (частина 1)

Ксенія, аспірант

Радість може приносити абсолютно все! Я радію, коли, прокидаючись уранці, бачу сонце у вікні, коли на вулиці тепло або йде повільно сніг, і такі великі сніжинки, і коли потім під ногами скрипить. Радію, коли моя кішка муркоче і треться об мене, коли чоловік повертається з роботи, бо цілий день без нього нудьгувала. Коли бачу батьків і знаю, що у них все добре. Коли їм «кіндер» або знаходжу улюблені цукерки. Та багато чого викликає радість. Кожен радіє чомусь своєму.

Володимир, викладач

Ще Сковорода говорив, що в чоловіка є дві радості в житті: в молодості піти у світ, а на старості — повернутися додому.

Тож для мене відвідини Батьківщини пов'язане з радощами й сумом. Серед того, що приносить радощі — запахи, образи, звуки, інтонації. Чого тільки варте почути: «Ти це бачив чи не бачив?» — з підвищенням тону наприкінці. І ствердна відповідь: «Чого ж ні?» — з найвищим складом посередині.

Ще одна група радощів пов'язана з пошуками — речей, новин, родичів, одно-курсників-класників тощо, розв'язків простих й складних побутових та наукових задач. Звичайно, коли те все знаходиться. Тобто радість відкриття.

А ще внуки. Як глянеш на внучку, а вона дивиться на тебе твоїми очами!

Городництво. Виростити, з'їсти, вгостити. Рекордні врожаї.

Відсутність болю, точніше його відступ.

Вдячність. Рідних, друзів, учнів, колег за давним-давно надану дріб'язкову допомогу чи пораду, про яку вже давно забув.

Цитування. Бува ляпнеш, а тебе цитують. Радісно обійняти близьку людину.

Тетяна, викладач

Радість у мене викликає все. Те, що я живу, те, що можна поспати в теплому ліжечку, радію, коли моя малявочка мене цілує або чоловік приходить із роботи. У мене взагалі щастя неміряне. Мені все приносить радість. Роботу свою обожнюю. Все абсолютно. Будь-яку погоду. Абсолютно будь-яку. Мм... затьмарюють життя, троошечки і іноді, якісь дрібні фізичні негаразди, але їх в принципі легко усунути (виспатися, прийняти ванну, поїсти — і немає проблем).

Анастасія, еколог

Ну, по-перше, радіти треба життю і завжди. У мене був викладач зі світової економіки, і він говорив: «Хлопці, ви зажерлися... Якщо у вас є, де жити, — ви щасливіші 20% населення планети. Якщо ви повністю забезпечені водою та їжею, то ви щасливіші 50% населення нашої планети. А якщо вже у вас є світло, вода, пристойне житло, ви освічені, вчитеся, працюєте, то ви крутіші, ніж 65% людей на планеті», — є чому радіти!

Ну, особисто на мене дуже діє місяць і сонячна погода, так само буря, ураган — неймовірний позитив.

Задоволення приносить моя робота, оскільки я роблю тільки те, що мені подобається, намагаюся по роботі так і по життю робити те, що не змусить вантажитися, відчувати себе винуватим. Намагаюся чинити згідно зі своїми поглядами.

Мені здається, цього цілком достатньо. Також потрібно намагатися робити щось хороше іншим. Неймовірний заряд — це подорожі, обожнюю їздити, і для мене ніколи не є проблемою зібратися і рвонути відразу ж за півгодини.

Якось раз ми їхали на море на машині, так, на 2 тижні, я зібралася за півгодини, і поїхали. Спонтанні поїздки — самі класні, і заряду потім на пару місяців вистачає, а взагалі раніше кожні вихідні їздили в інше місто.

Дуже люблю бурю, напевно, це пов'язано з тим, що колись, дуже давно, я займалася вітрильним спортом, найчастіше саме в таку погоду. Це швидкість, грань неймовірні емоції. Я люблю влітку навіть гуляти в таку погоду, якщо дозволяють час і обставини. А місяць — я нічне створення, можу працювати хоч всю ніч. Але встати вранці раніше — це покарання, рівносильне смерті...

Тетяна, офіціант

Радістю життя є саме життя, її наявність. Це людина до кінця усвідомлює, коли може її втратити, наприклад, за хвороби або нападу (вбивства). Тому класифікація причин або пошук самих причин абсурдні, оскільки часто відповідь є вже в самому питанні. Радій, що живий! Ось моя відповідь!

Микола, працівник SEO

Радію, коли моя праця приносить плоди, і я отримую хороший результат. Особливо коли щось довго не виходило, а потім раптом вийшло. Ще радію, коли передчуваю зустріч з друзями — побачити тих, кого давно не бачив, поспілкуватися і добре провести час.


Читайте також:

Як бути здоровим, як стати щасливим?

Як бути щасливим тут і зараз: універсальні джерела благополуччя 

Що таке щастя?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...