Вівторок, Вер 21, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Принципи ідеальної сім'ї

Середа, 28 серпня 2013 року

Самі думки про ідеальну сім'ю викликають неабиякі протиріччя. В одній душі з’являються і скептики, і непримиримі романтики, і серйозні раціоналісти. Проте потреба високих принципів настільки велика, а ідеальна сім'я така бажана, що змушують знову і знову шукати шляхи до себе.

Ідеальна сім'я така бажана, що змушує знову і знову шукати шляхи до себе
Ідеальна сім'я така бажана, що змушує знову і знову шукати шляхи до себе. Фото: PublicDomainPictures/pixabay.com

— Звичайно, ідеали у кожного свої, — зазначить скептик.

— Усе не так просто, — стоятиме на своєму раціоналіст.

— А ідеальна сім'я все ж має право на життя, — наполягатиме романтик.

Коли сонети Петрарки закінчуються і починається, власне, саме співжиття, приходить розуміння, що сім'я — це не ідилія. Не секрет, що любити на відстані простіше, тоді як між людьми, що пов’язані подружніми узами, часом спалахує така ненависть, що важко повірити. Відомий актор Том Хенкс якось зазначив: «Бути щасливо одруженим складніше, ніж грати в кіно».

Де ж узяти того чудо-рецепта ідеальної сім'ї?

Першою чергою, родині необхідні сталі принципи, щоб закласти міцний фундамент. І тут не треба вигадувати велосипед, адже це відомі прописні істини: любити, а не шукати любові, прагнути досконалості, взаємоповага та взаєморозуміння, максимальна щирість, турбота і підтримка…

Чим не ідеальна сім’я? — подружжя, що разом прожило 87 років
Ідеальна сім’я — це любити, а не шукати любові. Фото: PublicDomainPictures/pixabay.com

А другою чергою, потрібно цих принципів дотримуватися, що, мабуть, і є найскладнішим, адже стосується питання виховання себе. Нести взаємну відповідальність та йти на компроміси, зазирнути в себе і подивитися у вічі своїм недолікам, навчитися миритися, запастися терпінням і не дратуватися через дрібниці. Можливо, з’їсти не один пуд солі.

Усе, що здатне навчити любові у цьому житті, має цінність, — розповів про свої переконання один священик, і з ним важко не погодитися.

Жити довго і щасливо у шлюбі

87 років подружнього життя за плечима в індійської сім’ї Чанд. 107-річний Карам та його 100-річна дружина Катар мають 8 дітей та 28 онуків. Цю сім’ю можна назвати ідеальною, адже подружжя пронесло крізь роки любов, повагу та турботу одне про одного. В одному з інтерв’ю Карам розповів, що постійно намагається розвеселити дружину, вигадуючи найрізноманітніші способи, і говорить, що це його спосіб бути романтичним.

Ідеальна сім’я, своя

Можливо, хтось зазіхне на чужий ідеал і буде рівнятися на нього. Проте такий шлях може привести до розчарування. При великому прагненні досконалості можна проторувати свою дорогу — крок за кроком створювати свою унікальну модель сім’ї. Хоча в цьому разі потрібно докладати зусилля, проявляти тактовність і мудрість. Родина і сімейне життя — це величезна праця і подвиг, а очікування виправдовуються прямо пропорційно витраченим зусиллям.

Можливо, у тому і сіль ідеальної сім'ї, що вона така солодка і така нелегкодосяжна?
Можливо, у тому і сіль ідеальної сім'ї, що вона така солодка і така нелегкодосяжна? Фото: geralt/pixabay.com

Якщо життя — це творчість, то чому б не творити ідеальне? Навіть якщо довкола багато скептиків, чи варто відрікатися від мрій, ставити собі рамки і, замість йти вперед, в’язнути у болоті зневіри?

Comments   

загрузка...