• Мін'юст України вживе заходів щодо заборони КПУ

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 19 травня 2014 року

В.о. президента України, спікер Верховної Ради України Олександр Турчинов звернувся до Міністерства юстиції з проханням вивчити питання щодо протиправних дій Комуністичної партії України (КПУ) і без зволікання вжити заходів щодо заборони цієї політичної організації.

Відповідного листа до голови Мін'юсту Павла Петренка опублікували на сайті голови держави

«Останнім часом діяльність КПУ несе відверто антиконституційний характер. Згідно з інформацією, наявною у СБУ, лідер компартії України Петро Симоненко і його соратники здійснюють діяльність на шкоду державним інтересам країни. Зокрема, члени партії приймають масову участь в сепаратистських акціях у південно-східних областях, що супроводжуються насильницькими діями та захопленням адмінбудівель. Водночас члени КПУ перешкоджають діяльності інших політичних партій і громадських організацій. Вони також сприяли підготовці та проведенню незаконних референдумів у Донецькій та Луганській областях», ― вказується у заяві.

За даними СБУ, окремі активісти КПУ в південно-східних регіонах країни не тільки вербально підтримують терористів, а й надають їм практичну і фінансову допомогу, що суперечить ст.37 Конституції України та ст.5 та 15 Закону України «Про політичні партії».

Нагадаємо, Турчинов пообіцяв ініціювати питання закриття КПУ на закритому засіданні ВР 13 травня 2014 року.


Читайте також:

Комунізм — що це в дійсності: Дев'ять коментарів про комуністичну партію

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...