• Начальник Управління держохорони розповів про втечу Януковича

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 15 травня 2014 року

Керівник українського Управління держохорони (УДОУ) Валерій Гелетей розповів в інтерв'ю газеті «Сегодня», як розшукуваний екс-президент України Віктор Янукович виїхав із країни.

Як відомо, опальний голова держави почав рятуватися втечею у розпал протистояння з опозицією 22 лютого 2014 року. Його маршрут був такий: з Києва він вирушив до Харкова. Переночувавши в заміській резиденції харківського губернатора, двома вертольотами вилетів до Донецька. Там він повинен був пересісти на літак і полетіти до Росії, але прикордонники не дали дозволу.

Залишав аеропорт Віктор Федорович на автомобілях. У нього, як розповідає Гелетей, було цілих три однакових автомобільних кортежі. У кожному з них по кілька машин з охороною, спецзв'язком, кухарем і лікарем. Всі три ескорти роз'їхалися з аеропорту в різних напрямках.

Кортеж із трьох машин, в якому перебував Янукович, взяв курс на Крим. Разом з ним добровільно пішли 16 охоронців на чолі з начальником особистої охорони Костянтином Кобзарем.

У всіх, хто супроводжував авто, відібрали або відключили мобільні телефони, щоб не можна було відстежити їхнє переміщення. У якій з машин перебував екс-президент, знали лише кілька людей.

В Криму екс-президента та супроводжуючих перевозили вже автомобілями Чорноморського флоту, які доставили його на катер ЧФ. «Одягали-перевдягали-перевозили» його російські військові ЧФ, з якими Янукович особисто співпрацював.

«Вже у них Янукович написав заяву про те, що відмовляється від охорони УДОУ. Вона у мене є. Ті, хто залишився з ним, здали табельну зброю, посвідчення і все, що мало відношення до УДОУ. Далі вони вже як цивільні особи сприяли Януковичу у перевезенні цінностей. Проти всіх них порушено кримінальні справи», ― сказав Валерій Гелетей.

На думку співрозмовника газети, добровільно Янукович в Україну не повернеться, але рано чи пізно йому все одно доведеться «відповісти за все».

«Я в це вірю. Сьогодні Росія ― це Путін, а завтра ― подивимося. Життя непередбачуване. Ще півроку тому було неможливо уявити, що Янукович ховатиметься і його шукатимуть. Так що час покаже...», ― зазначив глава держохорони.

Нагадаємо, опальний четвертий президент України був оголошений в розшук 24 лютого 2014 року. В той же день проти нього і ряду інших посадових осіб було порушено кримінальну справу за масові вбивства мирних громадян країни. Розшуком його зараз займається СБУ.


Читайте також:

Януковича оголосили у розшук — Аваков

ФБР допоможе знайти викрадені мільярди України

Янукович знову виступив із заявою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...