• Меркель назвала умови участі представників ДНР у переговорах ОБСЄ

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 14 травня 2014 року

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала розширення круглого столу, ініційованого Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), який відкривається сьогодні, 14 травня.

Німецький політик висловила переконання, що запросити за круглий стіл представників Донецької та Луганської народних республік (ДНР і ЛНР) для врегулювання української кризи можливо лише в разі їхньої готовності відмовитися від насильства, пише DW.de

Водночас канцлер сказала, що референдуми, які відбулися 11 травня в Луганській та Донецькій областях, вважає незаконними.

На думку Меркель, найголовніше зараз ― зробити можливим проведення президентських виборів в Україні 25 травня. Але внесок в це повинні внести всі сторони-учасники круглого столу, у тому числі і Росія, яка підтримала «дорожню карту», запропоновану ОБСЄ для вирішення українського конфлікту.

«Дорожню карту» схвалили вчора також київська влада, Євросоюз і США. У документі пропонується вирішити чотири пункти: відмова від насильства, роззброєння, національний діалог і проведення президентських виборів в країні 25 травня. Разом з тим, програма не містить рекомендацій припинити антитерористичну операцію.

Нагадаємо, 7 травня 2014 року президія ДНР випустила постанову, в якій наклала санкції на адресу США та ЄС. Згідно з документом заборонено в'їзд/виїзд на територію ДНР президенту США Бараку Обамі (до листопада 2014 року), Ангелі Меркель (до вересня 2014 року), верховному представникові ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон (до вересня 2014 року) і «умовно» прем'єр-міністру Великобританії Девіду Камерону.


Читайте також:

В самопроголошеній Донецькій народній республіці стверджують, що більшість жителів за незалежність регіону 

Явка на «референдумі» у Луганську становила 94—98% ― організатори

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...