• Як позбавитися ревнощів

 • Людмила Влох | Велика Епоха
  Четвер, 27 березня 2014 року

Ревнощі отруюють життя. Мабуть, мало знайдеться аргументів для їх виправдання. Частіше за все вони не мають нічого спільного зі здоровим глуздом і є причиною сімейних скандалів.

Як же сказати «стоп» своїм ревнощам, позбавитися їх раз і назавжди?

Шляхи подолання ревнощів

Ревнощі у людській психіці не є окремим формуванням, вони переплітаються з іншими проблемами людини. Тому до подолання ревнощів треба підходити комплексно, працювати над собою всебічно.

Отже, стаючи на шлях подолання ревнощів, необхідно:

 • Переключити увагу на себе

Звичайно, легше звинувачувати у всіх негараздах довколишніх, проте «спасіння того, хто тоне, в руках їх самих». За власні прояви ревнощів візьміть відповідальність на себе.

 • Повністю опрацювати своє минуле

Поштовхом до появи і розвитку ревнощів можуть стати пережиті ситуації та пов’язані з ними емоції та відчуття, зроблені висновки, прийняті рішення, усталені переконання, побоювання тощо.

Наприклад, Масару Ібука, дослідник раннього розвитку дітей, говорить, що ревнощі проявляються у дитини приблизно в півтора року і можуть бути викликані появою брата або сестри.

Єдиним шляхом досягти стійкого психологічного здоров'я і свободи є пропрацювати внутрішні конфлікти, травми, пройти їх і зрештою прийняти і полюбити себе.

Людина пропрацьовує свої підсвідомі процеси, коли усвідомлено аналізує епізоди свого минулого, свої думки, вірування і переконання, неконтрольовані реакції. Таким чином, можна прийти від автоматичного до усвідомленого реагування, можна приборкати і ревнощі.

Проте розуміння витоків ревнощів недостатнє для їх викорінення. Коли в ментальному матеріалі міститься заряд і поки він не буде нейтралізований, то неконтрольовані реакції і далі з’являтимуться за сприятливих для них умов. Тому необхідно працювати з підсвідомістю.

 • Працювати з підсвідомістю

Підсвідомість зберігає записи абсолютно всіх подій нашого життя, тому її можна назвати надпотужним комп'ютером, особистим Всесвітом зі своїми правилами. Будь-які техніки, спрямовані на перетворення особистості, працюють саме із підсвідомістю.

Щоб працювати з підсвідомістю, необхідно зіставити чіткі інструкції. Задавши підсвідомості потрібні інструкції, можна дістатися до будь-якого епізоду і опрацювати його.

Маючи мету позбавитися ревнощів, складіть план нейтралізації ревнощів, його втілення і чіткі результати. Продумайте такий собі алгоритм дій і донесіть його до своєї підсвідомості.

 • Підвищити свою самооцінку

Тільки вам обирати шляхи підвищення власної самооцінки. Також можете скористатися такимими порадами:

 • будьте в гармонії зі своїм внутрішнім світом;
 • прийміть і полюбіть себе;
 • вірте у свої сили;
 • пробачте собі всі невдачі;
 • займіться справою по душі;
 • розвивайте своє фізичне тіло;
 • радійте своїм досягненням і перемогам;
 • допомагайте довколишнім.
 • Пам'ятати про любов

У будь-якому разі не варто акцентувати увагу лише на своїх вадах чи недоліках, постійно думати про ревнощі і шляхи їх подолання. Поставивши на перше місце піднесені почуття — любов, доброчесність, щирість — можна зробити їх опорою у своєму житті і завжди переключатися на них, а також постійно пам’ятати, що насправді є головним.

Ревнощі: ідентифікація

Психологи ідентифікують ревнощі з боязню втрати, низькою самооцінкою, стремлінням контролювати об’єкт любові. До того ж вони можуть призвести до маніакального стану.

Ревнощі йдуть пліч-о-пліч з хронічним стресом, а також безсонням, мігренню, захворюваннями серця, неврозами та іншими захворюваннями, пов'язаними з центральною нервовою системою.

Проте, розуміючи руйнівні наслідки проявів ревнощів, ревнивцеві досить важко викорінити у собі таке «надбання».

Як позбавитися ревнощів: наполеглива робота над собою

Приборкання ревнощів, як і будь-яка робота над собою, вимагає певних умов:

 1. Визнати в собі таку ваду — ревнощі. 
 2. Мати готовність і бажання подолати їх. 
 3. Взяти на себе відповідальність за прояви ревнощів. 
 4. Не пасувати перед труднощами, власною лінню, небажанням змінюватися, сумнівами і невір’ям у здатності попрощатися з ревнощами раз і назавжди. 
 5. Самостійно вносити зміни до своєї свідомості, не покладаючись на зовнішні чинники, обставини чи інших людей. (Навіть якщо ви звернетеся до психолога, не слід мріяти, що він пройде весь шлях за вас). 

Читайте також:

Щаслива сім'я — як досягти гармонії?

Принципи ідеальної сім'ї

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...