Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Складання звіту про доступність приміщення для інвалідів

Субота, 14 серпня 2021 року

Відповідно до чинних в Україні норм і стандартів, всі громадські простори повинні бути доступними для людей з обмеженими можливостями (інвалідів). Цих норм повинні дотримуватися приватні підприємці, які облаштовують комерційні приміщення для ведення бізнесу. Наприклад, якщо власник магазину не подбає про встановлення в ньому пандуса, то це вже буде вважатися порушенням чинних норм. Щоб підтвердити факт того, що комерційне приміщення придатне для інвалідів і в ньому є зручний пандус, підприємцю знадобиться звіт про доступність для інвалідів. Підготовкою такого документа повинні займатися фахівці з БТІ, які мають для цього відповідну сертифікацію. Замовити підготовку звіту підприємець може в компанії "Експерт БТІ".

пандус

Що потрібно зробити перед складанням звіту

Для початку на об'єкт виїжджає фахівець, який перевіряє наявність пандуса і його стан, відповідність будівлі чинним в країні нормам і стандартам. Експерт вивчає правову і технічну документацію на об'єкт, досліджує вхідну групу, оснащену пандусом. Робляться фотографії об'єкта, вивчаються його приміщення, оцінюється їх придатність для переміщення інвалідів. Наприклад, якщо раптом виявиться, що коридори будівлі занадто вузькі і пересування ними на візку неможливо, то це буде відхиленням від норми.

пандус
Також фахівець вивчає санвузли, перевіряє, чи можна в них безперешкодно заїжджати на інвалідному візку. Звертають увагу і на декоративні предмети, встановлені в приміщеннях. Вони не повинні заважати інвалідам пересуватися на візках. Під час огляду фахівець фіксує дані про доступність об'єкта для інвалідів, виконує необхідні вимірювання, користуючись для цього рулеткою.

звітність

Результати обстеження

На підставі даних, отриманих в результаті вивчення об'єкта, формується звіт про його доступність для інвалідів. Фахівці відзначають ті недоліки будівель, які заважають вільному пересуванню людей на візках, та дають власнику об'єкта рекомендації, що стосуються усунення цих недоліків. Як бачите, робота експертів є дуже серйозною і важливою, особливо якщо мова йде про будівлі, в яких постійно буває багато людей. Варто нагадати, що вивчати будівлі і складати звіти можуть тільки сертифіковані фахівці.