Четвер, Тра 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

На які інвестиції варто звертати увагу у 2022 році?

Субота, 19 лютого 2022 року

Інвестування дозволяє отримувати непоганий дохід, але у разі вдалого вибору стратегії та об'єкта інвестування. Ризик "прогоріти" ще ніхто не скасовував, тому вкладенню грошей має передувати ретельна підготовка. Це насамперед інформаційна підготовка. Про те, куди краще інвестувати у 2022 році, читайте у цій статті.

інвестиції

Дії для досвідчених інвесторів та новачків

Новачкам, які поки що не мають достатнього досвіду в інвестуванні, слід якнайкраще вивчити ринок і набратися нових знань. А досвідченим інвесторам у поточному році слід бути насторожі й намагатися зберегти той капітал, який вони вже мають, щоб його не знищила інфляція. Річ у тім, що сьогодні інфляція починає виходити з-під контролю, що обов'язково треба враховувати.

Непоганий варіант інвестування — купівля земель сільськогосподарського призначення. У це вкладаються багато досвідчених інвесторів. Деякі експерти вважають, що сьогодні така земля на території України недооцінена. Згідно з прогнозами, інвесторам варто готуватися до вигідних угод щодо її продажу у 2024 році. Тоді знімуть обмеження із ринку, після чого землі можуть подорожчати на 50-60%. Саме тоді їх можна буде вигідно продати, але для цього потрібно сьогодні скуповувати їх.

Традиційним варіантом інвестування є покупка житлової чи комерційної нерухомості. Її можна здавати в оренду або ж чекати на істотне підвищення її вартості, щоб вигідно продати. Також у 2022 році можна купувати облігації, вкладати гроші у ETF-фонди.

інвестування

Невдалі варіанти інвестування

Один із найневдаліших варіантів — це зберігання заощаджень у національній валюті "під подушкою". По-перше, гроші мають працювати, тобто приносити прибуток. А по-друге, зберігати заощадження у гривнях не варто через постійне зростання цін. Так, лише за попередній рік купівельна спроможність для гривні знизилася на цілих 10%. Це суттєвий показник, і процес зниження може тривати. Тому зберігати валюту найкраще в доларах або в іншій іноземній валюті, хоча курси теж не стоять на місці, і можна зіткнутися із втратами через коливання.

інвестиції

Поганим варіантом є і вкладення грошей у банківські депозити. Через інфляцію такі вкладення практично не мають сенсу.

Якщо ви цікавитеся інвестуванням та хочете дізнатися думки експертів, то ставайте читачем порталу Minfin.com.ua.