Субота, Жов 24, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Біотуалет для заміського будинку: види, особливості та правила вибору

П'ятниця, 18 вересня 2020 року

Технічний прогрес помітно спростив наше життя, не обійшовши навіть таку інтимну тему, як облаштування туалету. Не маючи каналізації в будинку, сьогодні вже зовсім не обов'язково споруджувати вуличну вбиральню. Є значно комфортніша альтернатива — біотуалет домашній, який можна встановити на дачі, у приватному будинку, житловому фургоні чи навіть торговельному павільйоні.

Принцип дії біотуалету для дому

До вуличних синіх і зелених кабінок звикли всі, а от домашній автономний туалет часто викликає подив. Мовляв, як можна такий величезний пристрій встановити вдома? Та не треба дивуватися, адже домашні моделі суттєво відрізняються від вуличних. Вони компактні, нагадують звичайний унітаз та складаються з двох частин: верхня слугує резервуаром для чистої води, а нижня — бак для збору стоків. Обидві частини надійно зафіксовані за допомогою спеціального пружинного механізму.

В основу таких вбиралень покладено використання спеціальних біологічно активних речовин для обох частин. Рідина, яка заправляється в резервуар, називається санітарною. Вона ароматизує воду та створює захисну антибактеріальну плівку. Рідина для зливного бака дезодорує фекалії, за кілька годин перетворюючи їх на однорідну рідку масу, та запобігає утворенню та виділенню газів.

Верхня частина обладнана сидінням та насосним механізмом для змивання. Місткість нижнього бака залежить від обраної моделі. Щоб очистити його, необхідно від’єднати бак від резервуара, перенести його в місце для зливання, тримаючи за спеціальну ручку, та відкрити бак.

Види домашніх біотуалетів

Існує три види автономних біотуалетів:

  • хімічний;
  • торф’яний (компостний);
  • електричний.

Перший різновид є найбільш поширеним. Саме він працює з використанням рідин. Такі пристрої повністю усувають неприємний запах та мають високий рівень гігієни. Головний недолік подібних моделей якраз і полягає в необхідності використовувати хімікати, що знижує екологічність пристрою.

Другий різновид — торф’яний прилад, що працює за принципом компостування за допомогою торфу. Отриманий компост є екологічно чистим і може слугувати добривом для городу. Проте, на жаль, такий унітаз не може повністю стримати поширення запаху, тому сьогодні ним користуються вкрай рідко.

Останній різновид — електричний пристрій. Для його роботи не потрібні витратні матеріали. Електричний унітаз розділяє відходи на рідкі та тверді. Рідкі випорожнення накопичуються в спеціальному резервуарі, а тверді накопичуються і висушуються за допомогою примусової вентиляції. Єдиний недолік — необхідність підключення до електромережі.

Рекомендації щодо вибору

Якщо ви хочете облаштовувати вбиральню з біотуалетом, то для правильного вибору слід відповісти собі на такі питання:

  • як часто доведеться використовувати пристрій? Це впливає на місткість бака. Наприклад, моделі об’ємом 13 літрів розраховані приблизно на 30 використань, після чого їх необхідно чистити;
  • хто буде чистити прилад? Якщо цим займатиметься жінка або люди похилого віку, то бак вагою у 100-120 кг точно не підійде. Доведеться обрати легший варіант;
  • чи потрібно вибирати модель за зростом? Якщо біотуалетом користуватиметься дитина, доведеться придивитися до невисоких моделей;
  • чи маєте ви змогу обладнати належним чином злив, каналізацію та систему вентиляції? Цього вимагає більшість моделей біотуалетів. Усі необхідні деталі та інструкція щодо встановлення містяться в комплекті з пристроєм;
  • чи плануєте ви користуватися вбиральнею взимку? Якщо туалет встановлюється в будинку, а не на дачі, то облаштуйте тепле приміщення та заздалегідь придбайте антифриз для рідин.

Біотуалет — оптимальне рішення для облаштування вбиралень у будинках без централізованої вентиляції. Більшість людей віддає перевагу хімічним або електричним пристроям. Щоб користуватися такою вбиральнею було зручно, слід уважно вибирати біотуалет, враховуючи навіть несуттєві, на перший погляд, деталі.

Comments   

загрузка...