ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Що таке стрес з точки зору китайської медицини?

Велика Епоха

Людям сучасного суспільства часто доводиться мати справу зі стресом. Деяка ступінь стресу корисна для здоров'я, але екстремальні та важкі стресові реакції призводять до виникнення проблем зі здоров'ям. Люди можуть відчувати сім видів емоційного стану: щастя, гнів, тривога, самотність, горе, страх і паніка.

При спокійному та приємному душевному стані вміст в організмі Ці і крові знаходиться в рівновазі. Фото: Patrick Lin/AFP/Getty Images
При спокійному та приємному душевному стані вміст в організмі Ці і крові знаходиться в рівновазі. Фото: Patrick Lin/AFP/Getty Images
Нормальний душевний стан не викликає хвороб, але надлишкові емоції призводять до порушень і нестабільності.

Лікарі китайської медицини вважають, що для того, щоб бути здоровим, треба весь час підтримувати фізіологічну та психологічну рівновагу. При спокійному та приємному душевному стані вміст в організмі Ці і крові знаходиться в рівновазі. Надлишкові емоції змінюють стан внутрішніх органів, внаслідок чого виникає безлад у кількості Ці, а це в свою чергу призводить до захворювання.

Коли люди відчувають надмірне щастя, в них зменшується кількість Ці в серці, активність головного мозку погіршується. Може порушитися серцебиття, сон, психічна активність. Якщо ці порушення значні, то в таких людей виникає невгамовний сміх і дивні рухи. Тоді кажуть: «Надмірне щастя веде до порушення змісту Ці, що згубно позначається на роботі серця, і всієї серцевої діяльності».

При схвильованому стані кількість Ці в серці змінюється, що приводить до панічного стану, безсоння, відчуття тривоги і навіть до психічних порушень. Тоді вважається, що паніка стала причиною цього хаосу в кількості Ці.

Коли люди сердяться, вони стають нетерплячими, в них з'являється головний біль, червоніє обличчя, може статися непритомність. Це може негативно позначитися на функції селезінки і шлунку, в результаті чого виникає нудота, погіршується апетит. У таких випадках кажуть: «За сердитості кількість Ці підвищується. І сердитість призводить до порушень в печінці».

Коли в людей трапляється велике горе, в них сідає голос, вони не можуть голосно говорити. Тоді вони можуть впасти в депресію, відчувати стискаючий дискомфорт у грудях або задишку. В таких випадках кажуть: «Зневіра призводить до втрати Ці, а сум негативно впливає на легені».

При сильному страху люди бліднуть, і в них виникає запаморочення або навіть колапс. В декого може виникнути нетримання сечі. Тому кажуть: «Страх згубно впливає на роботу нирок».

Якщо людина відчуває біль, їй необхідно пройти обстеження і не забувати контролювати емоції. Щоб бути здоровим потрібно пам'ятати, що найважливіше - перш за все, зміцнити своє серце.

Адекватне фізичне навантаження, правильне харчування, стриманість - ось ідеальні складові здорового способу життя.

Мей Лінь. Велика Епоха