• Натуральний сік — «жива органічна вода»

  • П'ятниця, 18 червня 2010 року

Не будучи ліками і призначений для живлення клітин, органів і тканин, сік може чинити на організм лікувальну дію, що давно вже використовується в народній медицині. У середині ХХ століття лікування соками клінічно випробував німецький лікар О. Хойна. Надалі сокотерапія як метод лікування почали використовувати в багатьох країнах. Досвід медиків і народних цілителів довів справедливість виразу «жива органічна вода».І фруктові, і овочеві соки однаково корисні. Перші очищають організм і сприяють обміну речовин, а другі — відновлюють його. Перш за все, соки є джерелом вітамінів, ферментів, причому всі корисні речовини, що містяться в них, засвоюються організмом на всі 100%. Соки корисні для правильного функціонування внутрішніх органів, для підтримки нормального стану шкірних покривів, волосся і нігтів. У людей, які регулярно вживають овочеві, ягідні і фруктові соки, не буває таких проблем, як тьмяне волосся, нігті і запалення шкіри. Здорові зуби і ясні очі — це теж результат вживання натуральних соків.

На відміну від фруктів, у свіжовіджатих соках відсутні нітрати та нітрити, крім того, можна змішувати різні соки, підсилюючи смакові поєднання.

Як правильно пити соки:

— Вранці корисно випити склянку води, а потім через 15 хвилин склянку свіжовичавленого соку. Протягом дня сік добре чергувати з зеленим чаєм або каркаде;

— Шкірочку не варто викидати — це жива клітковина, яка необхідна для нормальної роботи кишечника. Додавайте її в сир, оладки або їжте просто так;

— Фруктові свіжовичавлені соки так само калорійні, як і фрукти, з яких їх отримують. Тому цініть овочеві соки, якщо ви на дієті;

— Кислі соки обов’язково треба закушувати шматочком салату, огірком або помідором;

— Соки збуджують апетит, тому пити їх треба перед їжею;

— Найбільш цілющу силу свіжовичавлений сік має протягом 20 хвилин після приготування;

— Пити сік рекомендується через соломинку, не пізніше, ніж за 30 хвилин до їжі;

— Сік, приготовлений із зелені, потрібно змішувати з іншими овочевими соками у пропорції 1:2;

— Соки, отримані за допомогою соковижималки або центрифуги, цінніші, ніж соки, отримані іншими способами.

Сік при авітамінозі:

Сік із капусти — 100 мл, сік із моркви — 50 мл, сік із ріпчастої цибулі — 50 мл, сік із яблук — 50 мл, мед — 15 г. Всі соки змішати, додати суміш у мед і пити по 1 ст. л. 3 рази на день перед їжею.

Сік при анемії:

Сік із моркви — 200 мл, сік із буряка — 200 мл, сік із чорної редьки — 200 мл, мед гречаний — 300 г. Соки змішати, додати мед і пити по 50 мл перед їжею.

Сік при атеросклерозі:

Змішати в рівних кількостях сік з цибулі і меду або сік із часнику і меду. Приймати по 10–15 мл 3–4 рази на день за 30–40 хвилин до їжі. Курс лікування 3–4 тижні, через місяць можна повторити.

Сік при гіпертонії:

Сік із моркви — 200 мл, сік із буряка — 200 мл, сік із хрону — 100 мл, сік із лимона — 150 мл, мед — 300 г. Усе змішати, викласти дерев’яною ложкою в ємність із темного скла і зберігати в холодильнику. Приймати по 1 ст. л. тричі на день за 30 хвилин до їжі або через 2 години після.

Ліна Аксьонова. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...