• Правильний шашлик

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Неділя, 9 травня 2010 року
Настала пора, коли кожні вихідні чимало людей відправляються на дачу або в ліс на шашлик, і тому знати, як приготувати шашлик правильно, просто необхідно!

Для початку засвоїмо три основних правила смачного шашлику:
 

1) Правильне м'ясо
2) Правильний маринад
3) Правильне приготування

Почнемо, звичайно, із найбільш важливого — з м'яса. Ми не будемо сперечатися, яке м'ясо краще підходить для шашлику, чи то яловичина, свинина чи баранина — шашлик буде смачним, якщо саме м'ясо смачне. Для того, щоб вибрати смачне свіже м'ясо, я пораджу Вам не ходити за м'ясом у магазин. Як Ви вже здогадалися, йти треба на ринок.
 
У кожного є свій секрет вибору м'яса і всі вони гарні. Я Вам запропоную свій, простий і ефективний. Для початку, вибравши відповідний шматок м'яса, натисніть на нього пальцем і через деякий час Ви побачите, що ямка виправилася. Якщо таке диво сталося, то м'ясо свіже і не заморожувалося. Якщо ямка виправилася і з'явилася рідина, то м'ясо один раз розморожувалося і заморожувалося. Якщо ямка не зникла, таке м'ясо нам не потрібно. Після цього подивіться на зовнішній вигляд шматочка, понюхайте його, адже смачне м'ясо повинно смачно пахнути. Головне, зверніть увагу, щоб не було крові (правильно забита худоба втрачає всю кров).
 
Отже, вибравши м'ясо і визначивши ступінь його свіжості, ми переходимо до маринаду. Багато суперечок ходить навколо того, як правильно маринувати м'ясо. Я пораджу кілька дуже вдалих способів.
 
Перший з них гранично простий: якщо м'ясо свіже, не потрібно мучити його маринадом! Воно без того буде смачне! Потрібно просто його посолити, приправити спеціями і смажити. Повірте, вийде дуже смачно.
 
Якщо ж м'ясо не дуже свіже, то можна просто замаринувати його в цибулі. Для цього звичайну ріпчасту цибулю наріжте напівкільцями, викладіть у чашку, посоліть і, стискаючи в руках, перемішайте. Наріжте м'ясо невеликими шматочками, приблизно 2х3 см. Посоліть і додайте приправ у м'ясо. Після цього в чашці або каструлі викладіть на дно частину цибулі, потім шар м'яса, потім знову цибулю і так до кінця. Пам'ятайте, що перший і останній шари повинні бути з цибулі. Далі вичавте пару лимонів і полийте соком м'ясо і цибулю в каструлі. У такому маринаді м'ясо буде м'якшим і смачнішим уже через півтора-дві години. В якості спецій можна використовувати чорний і червоний перець, коріандр і все що Вам подобається.
 
Нарешті приступимо до найважливішого. Розпаліть вугілля в мангалі, для цього в жодному разі не використовуйте бензин або інші суміші! Візьміть трохи трісок і паперу, розпаліть і покладіть трошки вугілля, додавайте вугілля в міру розжарення. Коли розпалили вугілля, обмахніть його опахалом так, щоб усе вугілля стало оранжево-червоним і після цього зачекайте хвилину-дві, поки воно не покриється білим попелом. Тільки в цей момент викладайте шашлик.
 
Пам'ятайте, що найкраще смажити м'ясо на відстані 3—5 см від вугілля. Далі повільно, не піднімаючи попелу, постійно обмахуйте м'ясо на мангалі. Як тільки м'ясо зашипить (а це відбудеться вже через хвилину або менше), відразу ж перевертайте шампури і знову обмахуйте м'ясо. Продовжуйте перевертати м'ясо як можна частіше і постійно обмахуйте м'ясо віялом. Пам'ятайте, що висушити м'ясо найпростіше теплим повітрям, тому постійно його обмахуйте. Смажиться шашлик в середньому 10—12 хвилин.
 
Якщо Ви все зробили правильно, у Вас вийде соковитий, смачний і не пригорілий шашлик.

 
Смачного Вам!

Джерело: megapovar.ru
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...