• Котлета по-київськи (рецепт)

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 13 липня 2010 року
Не багато страв у всьому світі можуть похвалитися такою великою кількістю легенд, пов’язаних з їхнім походженням. На авторські права котлети по-київськи претендували українці ще часів гетьмана Скоропадського, і росіяни, і американці, і французи, і англійці…

Хто ж винайшов цю пікантну страву, можливо, залишиться таємницею назавжди. Однак, на думку президента київської Асоціації ресторанного бізнесу Ісая Фельдмана, який працює в ресторанній сфері з 1954 року (тоді ще громадському харчуванні), котлети по-київськи — винахід французів.

Грубо кажучи, котлета по-київськи являє собою курячу грудку з вершковим маслом у подвійній паніровці.

Іноді для котлети по-київськи використовують філе з кісточкою на одному кінці. При подаванні на стіл у такому разі на кісточку одягають папільйотку.

Вам знадобиться (на 1 порцію):
Куряче філе — 1 шт
Вершкове масло — 50 г
Яйце — 1 шт
Сухарі панірувальні — 100 г
Батон — 100 г
Сіль
Чорний перець мелений
Петрушка
Кріп

Приготування котлети по-київськи орієнтовно займає 40 хвилин.

Отже, помийте філе і відокремте меншу його частину.

Трохи відбийте філе. Посоліть і поперчіть. Покладіть на нього охолоджений шматочок вершкового масла з дрібно нарізаною петрушкою і кропом.

Щільно загорніть краї філе так, щоб сформувалася котлетка.

Збийте яйце. Обваляйте котлету спочатку в борошні, потім у збитому яйці і панірувальних сухарях. Якщо хочете зробити страву більш хрусткою, верхній шар котлети можна покрити паніровкою з приготовлених білих сухариків. Для цього потрібно нарізати скибку батона на маленькі кубики, підсушити в духовці й подрібнити.

Обсмажте котлету у фритюрі близько 5 хвилин. За необхідності можна довести до готовності в духовій шафі при температурі 180°С протягом 5–7 хвилин.

Котлета по-київськи готова!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...