• Особливості приготування кави

  • П'ятниця, 27 січня 2012 року

Для отримання будь-якого кавового напою лише якісного і за правилами обсмаженого зерна недостатньо. Фахівці стверджують, що весь секрет полягає в дотриманні чотирьох параметрів: якість зерен, устаткування, води і професіоналізму барісти [майстра приготування кави].

Каву можна приготувати різними способами, але в їхній основі лежить один принцип — використання дуже гарячої води для отримання з бобів ефірних масел, які й дарують напою чудовий аромат і смак.

У Європі та Північній Америці споживачі вважають за краще готувати напій за допомогою кавоварки фільтруючого типу. Сам процес є досить простим: мелені зерна кладуться в паперовий фільтр, через нього протягом кількох хвилин просочується вода. Готовий напій збирається в ємність, яка виконує роль термоса. Його сила може регулюватися кількістю бобів у фільтрі. На практиці все залежить від конкретної моделі апарата, але кава завжди виходить без осаду.

За допомогою френч-преса можна отримати найбільш ароматний напій, приготування якого відбувається наступним чином. Посудина у пристрої нагрівається, на його дно висипається грубого помелу кава, яка заливається гарячою водою. Така суміш повинна обов'язково настоятися протягом 3—5 хвилин, а потім за допомогою поршня рідина відокремлюється від гущі. Єдиним недоліком можна назвати лише те, що довго зберігати тепло кавник не може, тому свіжу каву слід випивати одразу.

Найбільш смачний напій вийде, якщо змішати кілька різних сортів зерен.

Аромат бобів повною мірою розкривається в еспресо. Правильний — повинен мати такі характеристики: на одну порцію вага зерен становить 7,5—11 г, температура рідини — 88° С, об’єм — 25 мл для еспресо, 120 мл — для капучіно, 90 мл — для лунго і 15 мл — для рістрето. Аромат повинен бути яскраво вираженим із різними відтінками, але вони можуть змінюватися через різне співвідношення робусти і арабіки.

Найбільш правильний смак — не гіркий і не кислий, пінка — однорідна і щільна, а колір її може бути світло- або темно-коричневим.

Важливим моментом є відсутність у суміші будь-яких ароматизаторів. Смак справжньої кави маскування не потребує. Визначити наявність добавок можна за специфічним ароматом, що імітує смак мигдалю, карамелі, крему або за хімічним присмаком.

Для приготування кави використовують і різні каво-машини. Але велике значення для смаку напою має не тільки сам апарат, а й посуд, у якому подається напій. В ідеалі для його подавання необхідна біла чашка з порцеляни, покрита якісною емаллю. Вона повинна мати еліптичну форму, усічену всередині. Саме така ємність за рахунок унікальної форми і відмінної теплоємності надасть можливість гідно оцінити м'якість і аромат напою.

Приготування кави — це справжнє мистецтво, якому необхідно довго навчатися, але насолода від чашки напою, що бадьорить, буде незрівнянним.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...