• Сир Рокфор: як з’явився на світ і з чим його їдять

  • Понеділок, 4 січня 2010 року

Країна, яку прийнято називати «батьківщиною сиру», — це Франція. Франція є одним із найбільших виробників молочних продуктів у Європі. Молочні ріки витікають і зливаються в сирні голівки з кількох провінцій — Овернь і Лаверон та ін. Самі французи дуже пишаються різноманітністю і якістю своїх сирів, кажучи: «Скільки існує днів у році, стільки ж у нас існує сортів сиру!» Але найулюбленіший сорт у більшості французів — це, звичайно, «Рокфор».

«Рокфор» очолює сімейство блакитних сирів. Цей сорт сиру виготовляється з молока овець у містечку Руерг провінції Лаверон, де широко поширено вівчарство.

Технологія дозрівання цього сиру традиційно проходить у гротах у вапняковому масиві. Комбінація вологості та температури в цьому місці дає можливість отримати особливу ферментацію, від якої і з’являється цей неповторний смак і аромат, який удостоївся права називатися Рокфором.

Такі сорти блакитних сирів, як «Блю», «Блю Дувернь», «Папіеон» і так далі, хоч і дуже схожі зовні на Рокфор і трохи поступаються йому за гамою відчуттів, проте так само мають престиж і свій особливий, чудовий смак.

Існує багато історій про походження рецепта пліснявілих сирів Рокфор...

Існує одна легенда про пастушка, що пас овець на горі недалеко від села Рокфор і залишив в одній із печер хліб з овечим сиром. Проходячи повз цієї печери через місяць, він заглянув у неї і вирішив з'їсти залишений ним сир. Пастушок зауважив, що шматок сиру змінив свій смак, і дуже здивувався!

Інша історія про імператора Карла, який у подорожі відвідав єпископа. Це була п'ятниця, і замість м'яса і риби був запропонований сир. Імператор охоче їв білий сир, але зі зневагою кінчиком ножа виколупував шматочки з мармуровими плямами, на що єпископ взяв на себе сміливість зауважити, що імператор викидає найсмачніше. Карл спробував і переконався, що єпископ мав рацію.

Крім легенд існують і факти — відомі виняткові властивості сиру «Рокфор». Спочатку блакитні сири пастухи використовували як натуральні ліки для лікування ран, аж до запобігання гангрени та інших запальних процесів. Лікарі тих часів (до відкриття пеніциліну) активно боролися проти такого методу лікування і звинувачували пастухів у шарлатанстві і невігластві. Пізніше сучасна медицина визнала лікувальні властивості сиру «Рокфор» через присутність у ньому пеніциліну.

Певна річ, щоб перевірити, що воно є таке і за що його так хвалять, варто хоч раз уж житті самому скуштувати цей сир. Рецептів із використанням сиру Рокфор може бути багато. Один із них представлений нижче.

Голубці з сиром Рокфор

Для приготування на 4-х чоловік вам знадобиться:

1 качан капусти, 120г сиру Рокфор, 4 тонко нарізаних шматочка шинки.

Листя капусти акуратно відварити 6 хвилин і відразу опустити в холодну воду для того, щоб зберегти свіжий колір овочу.

Сир Рокфор порізати на чотири частини, загорнути його в шинку, потім загорнути в лист капусти у вигляді голубця.

Голубці з Рокфором готувати в духовці або в каструлі (чавунці) до готовності, як звичайні голубці. На стіл можна подати з соусом або тушкованими овочами за смаком.

Смачного!

Наталія Енріон. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...