• Петрушка - це не тільки приправа

  • Середа, 18 липня 2007 року

Петрушка - одна з найвідоміших трав на Заході, висаджується в садах та квіткових горщиках. Яскраве зелене листя з трохи різким присмаком, головним чином, використовується в якості приправи або прикраси різноманітних салатів та тушкованих страв.

Розрізняють два види петрушки - з гладкими листями, або європейский різновид, та кучеряву. Перший вид - більш ароматний, другий - більш красивий.

Петрушка, або Petroselinum crispum, родом з Східного Середземномор'я. В Стародавній Греції та Стародавньому Римі споконвічно використовувалася як лікарська рослина. Петрушка є антисептиком, а також, як припускається, має протиракові властивості.

З XVI сторіччя розведення петрушки бере свій початок в Італії в ролі корисної рослини, а пізніше вона розповсюдилася в Англію, Германію та інші країни Європи, а також, цілком імовірно, в Америку. Її зрощують по всьому світу, але завжди - в доволі маленьких садах або городах. Зараз її цілий рік можна знайти в будь-якому універсамі.

Петрушку вирощують через її листя: проростити сім'я досить важко.

У порівнянні з іншими овочами, петрушка більш багата на вітамін А, а також містить вітаміни К і С. Перед поданням петрушку ополіскують, але не змочують, оскільки це може привести до втрати вітаміну С.

Мірна Мак. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...