ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Унікальний оркестр об'їхав 10 країн за 10 днів на незвичайному велосипеді, вразивши перехожих. ФОТОрепортаж

Велика Епоха
У Відні. (Courtesy of Big Bike Orchestra)

Оркестр з шести осіб з Польщі вразив глядачів, які стали свідками їхньої подорожі через 10 країн за 10 днів на велосипеді.

Big Bike Orchestra створили шість друзів-музикантів у 2019 році: Адріан Засада, 45 років, вокаліст і гітарист; Мацей Драпінський, 35 років, акордеоніст; Єнджей Рочецький, 35 років, скрипаль; Кшиштоф Бернацький, 35 років, кларнетист і саксофоніст; Шимон Віцінський, 36 років, контрабасист; і Мацей Домагальський, 25 років, перкусіоніст.

Після того, як вони сконструювали унікальний велосипед і репетирували гру на своїх інструментах на ходу, друзі були готові до унікальної музичної мандрівки.

Big Bike Orchestra у Празі. (Courtesy of Big Bike Orchestra)
Шестеро друзів у Берліні. (Courtesy of Big Bike Orchestra)
(Courtesy of Big Bike Orchestra)

Вирушивши з польського міста Бидгощ на півночі країни, група відвідала Чехію, Словаччину, Австрію, Ліхтенштейн, Швейцарію, Італію, Францію, Бельгію, Нідерланди та Німеччину.

Вони грали свою унікальну музику в стилі «попфолк» перед здивованою публікою в таких знакових місцях, як Ейфелева вежа в Парижі, Бранденбурзькі ворота в Берліні, Карлів міст у Празі, Атоміум у Брюсселі, а також під час велопробігу мостами Амстердаму.

«Це було неймовірно складне завдання, — розповів акордеоніст пан Драпінський в інтерв’ю The Epoch Times, — як з точки зору планування та організації туру, так і під час безпосереднього виконання проєкту».

Big Bike Orchestra виступає на фестивалі Art & Life в місті Острава, Чеська Республіка, у 2023 році. (Courtesy of Big Bike Orchestra)

Далі пан Драпінський описав деякі незабутні, а часом і гумористичні моменти, які вони пережили під час подорожей на велосипеді довжиною понад 3,9 метра, котрий перевозили на великі відстані за допомогою автобуса з окремим причепом.

«Хоча подорожі по шосе не викликають особливих труднощів, пересування гірськими містечками в Альпах або звивистими вуличками в центрах міст може бути досить складним», — сказав він.

«Щодо самих виступів, то несподівані ситуації трапляються досить часто. Іноді трапляються незначні несправності велосипеда, різні погодні умови, з якими доводиться боротися, а одного разу під час виступу наш контрабасист випадково зачепився інструментом за гілку дерева і впав з велосипеда. На щастя, ніхто не постраждав».

Сьомий день Big Bike Orchestra у Парижі. (Courtesy of Big Bike Orchestra)

У вересні цього року секстет виступав на мальовничій терасі в польських горах, коли одна з дощок, по якій вони їхали, зламалася, що призвело до раптової зупинки велосипеда.

Перкусіоніст пан Домаґальський впав, отримавши синець; невелику катастрофу зняв на відео один із глядачів. Після розміщення в Інтернеті відео отримало понад 20 мільйонів переглядів.

«Реакція людей у кожному місці, де ми буваємо, майже однакова», — каже пан Драпінський. «Перш за все, це здивування. Одна з найпоширеніших реакцій тих, хто нас бачить, — тягнутися до своїх телефонів, щоб зафіксувати момент».

«Тільки уявіть собі… Ви йдете вулицею або чекаєте перед сценою на концерт, і раптом чуєте музику позаду себе. Ви обертаєтеся і бачите шістьох хлопців, які їдуть на одному велосипеді, граючи на інструментах — і на обличчі кожного з них природно з’являється посмішка».

Саме пан Драпінський був першим, хто надихнувся на створення незвичайного і шалено популярного музичного дійства.

«Коли виникла божевільна ідея створити шестимісний велосипед і посадити на нього музикантів, я зрозумів, що знайшов потрібних людей. Сміливих, відважних, які не бояться викликів. Залишалося тільки втілити в життя цей унікальний велосипед», — розповів він.

Кожен з учасників гурту вже був активним, сформованим музикантом до того, як вони зібралися разом, і всі вони перетнулися на різних етапах своєї кар'єри.

Спочатку учасників було п’ятеро, і кілька років гурт виступав під назвою Kontrabus, гастролював Польщею і випустив два сингли. Пізніше, коли зародилася ідея створення Big Bike Orchestra, до них приєднався кларнетист Матеуш Шванковський, але через деякий час його змінив пан Бєрнацький.

Вже через кілька тижнів після заснування оркестр отримав запрошення взяти участь у конкурсі «Польща має талант» і дійшов до півфіналу. Зараз, пишучи та виконуючи власні сучасні народні пісні, гурт випустив три сингли, відіграв понад 100 концертів та отримав незліченну кількість запрошень виступити на фестивалях та заходах по всій Європі та за її межами.

Оркестр виступає в Парижі. (Courtesy of Big Bike Orchestra)

Їхній «Maniana Tour 2023» все ще триває, і пан Драпінський розповідає, що він та його друзі, які торкаються у своїй музиці таких важливих питань, як свобода людини, мають ще багато планів.

«Досі ми виконували наші пісні виключно польською мовою, але в найближчому майбутньому плануємо підготувати й англомовні версії», — каже він.

Наразі музиканти використовують другу версію оригінального байка, який потребував доопрацювання через «різноманітний досвід та пригоди під час виступів». Контрабасист пан Віцінський взяв на себе завдання сконструювати вдосконалену модель. Через довжину велосипеда та необхідність вмістити шістьох людей, конструкція та механізм керування значно відрізняються від звичайного велосипеда.

«Водій несе велику відповідальність за безпеку всіх, але кожен музикант також відповідає за стабільність, і навіть найменші небажані рухи можуть вплинути на плавність їзди», — сказав пан Драпінський, додавши, що навчання синхронізації їзди з виконанням музики зайняло кілька місяців.

Третій день Великого велосипедного оркестру в Цюриху. (Courtesy of Big Bike Orchestra)

«Часті та тривалі подорожі далеко від дому справді вимагають багато зусиль від нас та наших родин. Це природа роботи активних музикантів, — каже пан Драпінський, — і ми намагаємося якнайкраще справлятися як з професійними, так і з домашніми обов’язками».

«Коли ми їдемо на концерти, ми повністю зосереджені на нашій роботі, щоб забезпечити енергійний виступ. В автобусі ми обговорюємо плани та ідеї на майбутнє. Однак, коли ми повертаємося додому, ми намагаємося повністю зануритися в домашнє життя. Це нелегко, але ми робимо все можливе».

Проводячи стільки часу разом як гурт, ми стаємо тісною маленькою спільнотою, каже він. «Ми створюємо музичну родину. Як і в будь-якій сім'ї, є кращі моменти та моменти слабкості. Однак ми справляємося з цими складними періодами без проблем, тому що ми дуже близькі друзі, і кожен може розраховувати один на одного», — сказав він.

Пан Драпінський вважає, що вони не змогли б присвятити стільки часу гастрольному життю, якби не одна річ.

«Ми просто любимо грати та дарувати людям радість!», — сказав він.

Дивіться їх у дії у відеороликах в Instagram та YouTube!

Наразі триває робота над дебютним альбомом, а запрошення на концерти продовжують надходити з різних куточків світу. Їхній працьовитий менеджер Каміль Незгода зайнятий організацією заходів на наступний рік, а хлопці з Big Bike Orchestra мають великі мрії.

«Наша мета — показати наш велооркестр на всіх континентах. Ми переконані, що наш проєкт був би чудово прийнятий в Азії чи Америці, а концертний тур до США — одна з мрій, яку ми сподіваємося здійснити найближчим часом», — сказав пан Драпінський.