• Натхненні фото пейзажів Анатолія Кривенка

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 10 березня 2016 року

Знімки природи фотографа-любителя Анатолія Кривенка, відрізняються глибиною простору та змісту.

У 1999 році він познайомився з духовною медитативною практикою Фалунь Дафа. Анатолій каже, що вона відкрила в ньому творчі здібності, дозволила по-іншому побачити навколишній світ, і тоді він почав писати вірші, фотографувати.

Серйозно почав займатися зніманням пейзажів з 2004 року. Спочатку на вузьку камеру, потім перейшов на середній формат.

«Коли мене запитують, чому я вибрав пейзаж, я відповідаю, що це він мене вибрав. Все це сталося дуже швидко та несподівано. Я почав бачити те, на що раніше не звертав уваги, і, побачивши красу Творця, захотів передати своє бачення та відчуття, аби люди згадали, що вони є частиною Великого задуму, і тому берегли б та цінували навколишнє середовище», — каже Анатолій.

Для Анатолія фотографія — не просто змалювати сюжет, а й передати той душевний підйом і ті почуття в момент, коли він натискає на кнопку спуску затвора камери.

Фотограф пояснює: «Мабуть, тому я не даю назв своїм роботам. Мені здається, що це обмежує глядача».

Нині Анатолій рідко знімає на колір (в галереї представлено тільки його кольорові роботи). Чорно-білий пейзаж виявився для нього досить складним жанром, але, за його словами, в ньому криється величезний творчий потенціал.

Робота з камерою 12x16’’, говорить Анатолій, пов'язана з певними труднощами, зате результат вражає деталізацією та напівтонами. Перегляд негативу з камери 30х40 см, за словами фотографа, — теж захопливий процес. Зображення формату 13х18 см і 8х10’’ він друкує за допомогою збільшувача, а 11x14’’ і 12x16’’ — контактним способом.

«Сподіваюся, що мої роботи принесуть людям радість і поповнять їхній духовний світ», — каже Анатолій.

Фотографії публікуються EpochTimes.com.ua з дозволу автора.

«Велика Епоха» також писала про фотографії Джоні Ніемела, який у своїх роботах намагається передати витончену красу природи. Однак природа — це не тільки пейзажі, але і життя. А життєву силу та грацію природи нам показала фотограф Катерина Друзь, яка знімає камерою щасливі емоції коней.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...