• Легендарний модельєр Коко Шанель: свобода — це завжди стильно

  • Оксана Богомаз | Велика Епоха
    П'ятниця, 8 лютого 2013 року
Коко Шанель

Фото: Charley Gallay/Getty Images

Як починається знайомство з магічною формулою «CHANEL»? У деяких з солодкуватого і вишуканого аромату парфумів. Або зі стильного жакета? А може з елегантної крихітної сумочки? А як щодо лінії біжутерії? Минуло ціле сторіччя — а примхлива та мінлива мода знову і знову нагадує нам про легендарну Коко Шанель.

Так ким же вона була, уроджена Габріель Боньор Шанель. Революціонеркою, яка постійно дивує своїми неординарними ідеями. Марнославною кар'єристкою, яка зналася на комерції. Просто талановитою жінкою, що прагнула рівноправності. Так чи інакше Коко Шанель довела всьому світу, що й жінки можуть бути модельєрами. А для початку 20 століття це був справжній виклик традиційним засадам суспільства.

Життя маленької Габріель починалося в сирітському притулку при монастирі, де й зароджувались рожеві мрії про інше, блискуче та казкове життя. Подорослішавши, вона навчилася шити, але свій псевдонім Коко отримала як співачка, заспівавши пісеньку про півника в провінційному барі. Артистизм був у неї в крові. Як і був вродженим тонкий смак і творчий потенціал.

Свій перший виклик традиційному одягу вона кинула завдяки їзді верхи. Так званий жіночий костюм амазонки був незручний, а для тих, хто любить швидкий рух, навіть небезпечний: можна було легко вилетіти з сідла. Коко вирішила проблему просто — одягла чоловічі штани. Спочатку це шокувало, але справило враження і стало для неї знаковим: першим прикладом для наслідування. Простота і свобода стали запорукою майбутнього успіху.

Потім був період жіночих капелюшків. Зухвалі й екстравагантні, вони не відразу сприймалися покупцями, і Коко переживала складні часи. Це її не зупинило, вона вперто не хотіла здаватися. Визнання прийшло разом з чоловіком, Артуром Капелем, який допоміг відкрити її перший магазин у Парижі. Він став не тільки спонсором модного бізнесу, але й близьким другом і однодумцем. Любов творить дива — про Коко Шанель заговорили, і від клієнтів не було відбою.

Перша світова війна внесла свої корективи в розкішне життя Парижа. А разом з розкішшю відійшли у минуле колишні замовлення. Французькі жінки потребували теплого і зручного одягу. Так народилася перша колекція Коко Шанель — лінія з «джерсі», дешевого матеріалу, який використовувався раніше тільки для робочого одягу. Неприталений силует, матроські комірці, комфортна довжина: «Я знаю, що потрібно жінкам!» — заявила Коко. Так зникли корсети та пишні спідниці.

Коко Шанель

Фото: fresher.ru

Аж ось вона така довгоочікувана слава! Покази, прийоми, захоплені відгуки в пресі. Шанель з головою занурюється в роботу, пропонуючи все нові і нові моделі одягу. І використовує своє золоте правило: «Потрібно відрізнятися від усіх, щоб стати незалежною».

Трагічно гине в автокатастрофі Артур Капель. Те, що іншу жінку могло б зломити, стало для знаменитої француженки черговим тріумфом. Оплакуючи смерть коханої людини, Шанель зрізує своє довге волосся, і миттєво коротка зачіска входить у моду. Своє розбите серце вона увічнила в траурному вбранні маленькому чорному платті, — вищому досягненні кутюр'є. З того часу вона так і залишилася mademoiselle Coco. Гордовита, незалежна і завжди самотня, незважаючи на численні любовні зв'язки.

Наступний ривок в області моди і стилю — у 1921 році на ринку з'являється «Chanel №5». Безсмертний шедевр у парфумерії. Хімік Ернест Бо розробив кілька ароматів, і тут Шанель не помилилася, вибравши п'ятий номер. І в майбутньому це число для неї буде щасливим.

Коко Шанель

Фото: STF/AFP/Getty Images

За легендою революційний дизайн флакона для своїх парфумів Коко підгледіла у пляшці російської горілки. Бо саме в цей час відбувався пристрасний роман з великим князем Дмитром Романовим. Він дарував їй натхнення для створення нових ідей в одязі, а вона йому — свої почуття і матеріальну підтримку.

Бурхлива творча натура примушувала Коко робити постійні відкриття. В ювелірних прикрасах вона «скасувала» застібки, і тепер браслети та кольє немов обвивались навколо жінки. Сумочки та взуття також стали об'єктом для пошуку оптимального рішення в плані зручності. В'язані светри, плісирована спідниця, жакети з кишенями, і головне досягнення — жіночі брюки назавжди оселилися в гардеробах модниць усього світу.

10 січня 1971 року у віці 87 років Коко Шанель померла, пішла з життя ікона стилю. Кумир цілого покоління залишила нам також свої завжди актуальні і дотепні висловлювання: «Свобода — це завжди стильно!»

Коко Шанель

Фото:STF/AFP/Getty Images
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...