ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дизайнер із Пакистану розробила екологічні пічки, які менше шкодитимуть природі та людям (ФОТО)

Велика Епоха
Фото: Heritage Foundation

Приготування їжі на відкритому вогні — це не так вже й безпечно. Дим, що утворюється при горінні дров, забруднює повітря і негативно впливає на здоров'я людини. А самі дрова, які використовуються в якості палива для вогнищ, — це, найчастіше, зрубані дерева, яких на планеті стає все менше.

Над вирішенням цих проблем замислилась архітектор із Пакистану Ясмін Ларі. Вона сконструювала піч, яка дозволяє готувати їжу на вогні з мінімальним негативним впливом на довкілля і здоров'я людини.

Разом зі своїм чоловіком Ларі заснувала Фонд спадщини Пакистану. У 2014 році ця організація вела роботу з пакистанськими жінками, які мешкають у передмісті та сільських районах країни. Метою цієї роботи було інформування пакистанок про те, яку шкоду завдає регулярне приготування їжі на відкритому вогні. У 2014 році було розроблено нову піч, яка дозволяє зробити таке приготування їжі безпечнішим.

Фото: Heritage Foundation

Матеріалами для виготовлення печі послужили глина і вапняк. Причина такого вибору полягає в тому, що вапняна штукатурка здатна поглинати вуглекислий газ, який у великій кількості міститься в димі. Піч знаходиться на високій платформі, що полегшує її використання. Окрім того, завдяки платформі піч із великою ймовірністю не змиє водою під час повені.

Дизайнер із Пакистану розробила екологічні пічки, які менше шкодитимуть природі та людям (ФОТО)

Паливом для печі може служити коров'ячий гній або брикети з тирси. Якщо регулярно використовувати для приготування їжі таке паливо, кількість дров, що спалюються, можна зменшити приблизно на 50-70 відсотків. А це вже великий внесок у збереження дерев Пакистану. Нестачі такого виду палива, як коров'ячий гній, у селах відчуватися не повинно. Тирса ж є відходами переробки деревини, які часто просто викидаються.

Проєкт Ларі виявився дуже успішним. До 2019 року було збудовано близько 60 тисяч нових печей, готувати їжу в яких набагато безпечніше, ніж на звичайних багаттях.

Фото: Heritage Foundation

Читайте далі:

Створено світильники для племен вайю, які працюватимуть від морської води