• У Китаї з'явилися дівчата-смертниці

  • П'ятниця, 15 серпня 2008 року
Кореспондент видання «Дакун бао», який перебуває в Сіньцзяні, повідомив, що в інциденті нападу на поліцейську дільницю у м. Куча (коли смертники уйгури в'їхали у двір поліцейської дільниці на мотоциклі, завантаженому вибухівкою) брало участь кілька молодих дівчат до 20 років. Лікар місцевої лікарні підтвердив, що одній із поранених дівчат було 17 років.

Там загинуло семеро уйгур і один охоронець національності хань. Чотири людини, серед яких двоє поліцейських, дістали поранення.

Центральне агентство новин, посилаючись на Всесвітній Уйгурський Конгрес (WUC) повідомило, що 23 -24 липня в м. Хетянь провінції Сіньцзян пройшла акція протесту, в якій узяло участь приблизно 1000 уйгурів. Поліція заарештувала близько 500 чоловік.

Побоюючись, що акції можуть перекинутися на інші райони, влада приховала всю інформацію про це.

Учасники акції (80% яких складали жінки) вимагали, щоб китайська влада припинила застосовувати тортури до арештованих уйгурів і визволила всіх політичних в'язнів-уйгурів. А також перестала силою відвозити молодих незаміжніх дівчат на так звані заробітки (де їх примушують виконувати чорну низькооплачувану роботу, а здебільшого проституцією) і повернули всіх, кого відвезли раніше.

Китайська ж влада, відвозячи дівчат, називає це допомогою бідним уйгурам.

Довідка:

Уйгури - один із тюркських народів, що проживає в основному в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю. Віряни сповідають іслам. Репресії проти уйгур китайська влада називає «боротьбою з тероризмом, - заявила Міжнародна Амністія, - китайський уряд під приводом «контртерористичних заходів» придушує будь-які прояви політичного і релігійного інакодумства в регіоні».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...