• Обстановка в олімпійському Пекіні нагадує воєнний стан

  • Субота, 16 серпня 2008 року
У Пекіні під час Олімпійських ігор запроваджено небувалі високі заходи безпеки. Велика кількість стражів порядку в олімпійському селі, за словами англійського журналіста, викликає відчуття перебування в концтаборі. Озброєні поліцейські та військові, що курсують вулицями міста з кам'яними обличчями, лякають і насторожують іноземців, а біля входу в головний прес-центр Олімпіади віднедавна встановили бронетранспортер. Багато в чому ситуація нагадує напіввійськовий стан.

Ще до початку Олімпіади пекінська влада мобілізувала більше 800 тисяч поліцейських, 1,5 млн співробітників спецслужб та безліч дружинників-добровольців.

За словами члена Міжнародного олімпійського комітету Герхарда Хайберга, увесь Пекін заповнений озброєними поліцейськими та військовими з кам'яними обличчями», які серйозно лякають приїжджих іноземців.

Контроль над журналістами також дуже високий. Щоб потрапити в прес-центр, необхідно пройти ретельний огляд особистих речей. Крім того, вранці 12 серпня до входу в прес-центр підігнали військовий бронетранспортер. Заступник представника пекінського олімпійського оргкомітету Ван Вей підбадьорив насторожених журналістів, що їм нічого не загрожує, а техніку, мовляв, поставили біля олімпійського прес-центру за дорученням зверху.

Кореспондент англійської газети The Times Kevin Eason написав статтю про Олімпіаду «В олімпійському селі-в'язниці». У ній мовиться, що такі небачені заходи безпеки на Олімпійських іграх викликають відчуття перебування в концтаборі. Видання The Times of India теж назвала Пекін схожим на концтабір, а не на місто, яке приймає найбільші у світі спортивні змагання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...