• Правозахисник в китайській в'язниці оголосив голодування

  • Вівторок, 22 січня 2008 року

Китайський правозахисник з м. Чунцина пан Лі Гохун був таємно арештований 31 жовтня 2007 р. в м. Хенань, куди він приїхав щоб допомогти працівникові однієї фабрики захистити свої права. Після його арешту пройшов майже місяць, тільки 18 листопада міліція повідомила його родичам про його місцезнаходження і про те, що його засудили на півтора роки виправних робіт.

 

Зараз Лі знаходиться в трудовому таборі Хуанпу м. Хенаня. Щодня його примушують протягом тривалого часу виконувати важку фізичну роботу, його родичам і друзям заборонено зустрічатися з ним. Недавно йому вдалося передати кореспондентам свою заяву про оголошення голодування, в якій він закликає міжнародну громадськість звернути увагу на ситуацію з правами людини в Китаї.

 

Лі розповів, що у в'язниці підйом о 5:30, о 6:30 вони починають працювати і закінчують роботу о 21:00 або ще пізніше, щодня працюють по 14-15 годин. Роботи дуже багато і вона важка, якщо ув'язнені не виконують план роботи на день, то їх карають різними способами. У камерах у них немає опалення, дуже холодно, у багатьох людей немає теплого одягу і теплих ковдр. Серед ув'язнених більшість дрібних злодюжок і бродяг, у яких терміни до року, у них немає родичів і ніхто не приходить відвідувати їх. Харчування у в'язниці також дуже погане.

 

Зазвичай 5, 15 і 25 числа кожного місяця у в'язниці день відвідин, але друзям і родичам Лі заборонено відвідувати його. Як розповіли співробітники трудового табору, справою Лі особисто займався член політбюро ЦК КПК Чжоу Юнкан, який наказав не розголошувати ніякої інформації про Лі, а також нікому, навіть адвокатам не дозволяти зустрічатися з ним.

 

У зв'язку з цим Лі Гохун написав заяву про те, що з 21 січня він оголошує голодування на знак протесту своєму незаконному ув'язненню.

 

Правозахисник Лі Гохун допомагав звільненим працівникам двох великих нафтових компаній в Китаї «Чжуншійоу» і «Чжуншіхуа» відстоювати свої законні інтереси (таких робочих в Китаї понад 590 тисяч). Лі брав участь у підготовці майже всіх великих колективних скарг до суду по всій країні.

 

Родичі і друзі Лі Гохуна закликають міжнародну громадськість звернути увагу на цю ситуацію, і вжити заходи щодо його порятунку.

Вен Сін Чи. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...