• Під час підготовки до Олімпіади переселено більше мільйона чоловік

  • П'ятниця, 22 лютого 2008 року
Пекінська влада повідомила, що заради будівництва олімпійських споруд у Пекіні було переселено 14 901 людину, які переїхали за власним бажанням. Проте, за даними міжнародної організації, із Пекіна реально було переселено більше мільйона чоловік.

За повідомленням ВВС, на прес-конференції, що відбулася 19 лютого, заступник начальника комітету з муніципального будівництва Пекіна Чжан Цзямін заявив, що через спорудження олімпійських споруд було переселено 14 901 людину з 6 307 домоволодінь, причому це було зроблено за їхнім бажанням і з їхньої згоди.

Проте торік міжнародна організація Центр житлових прав і виселень (Centre on Housing Rights and Evictions, COHRE) з головним офісом у Женеві, повідомила, що заради підготовки до Олімпіади зі своїх будинків було виселено 1 млн. 250 тис. чоловік.

Різниця в цифрах цих двох організацій така велика тому, що пекінська влада обнародувала лише число людей, яких переселили, щоб безпосередньо звільнити місце під будівництво об'єктів для Олімпіади, а Центр житлових прав і виселень надав загальне число людей, домівки яких були знесені в процесі передолімпійського перепланування міста.

«У Пекіні, так само як і в усьому Китаї, процес зносу будинків і виселення людей характеризується свавіллям і відсутністю порядку. Частенько жителів навіть не попереджали про знос їхніх будинків, при цьому їм також не виплачували ніякої компенсації», - повідомила COHRE.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...