• Двоє ченців тибетського монастиря, не витримавши тиску китайської влади, наклали на себе руки

  • Понеділок, 14 січня 2008 року

В кінці минулого року двоє немолодих ченців одного з найвідоміших в світі тибетських монастирів - монастиря Ташилунпо (Tashilhunpo Monastery) не витримавши великого тиску з боку китайської влади, покінчили життя самогубством.

Цих ченців звали Течин Цзеба Лосан і Янпа Ганчин Лочу, їм обом було за 70 років, вони з дитячих років стали ченцями, які сповідують буддизм і прожили в монастирі понад 60 років.

Як повідомила організація тибетців-утікачів в Індії, чернець Течин приєднався до руху за вільний Тибет, про це дізналася китайська влада і почала турбувати ченця, погрожувати йому і чинити всілякий тиск. У вересні 2007 р. він не витримав і покінчив життя самогубством.

Другий чернець друкував і поширював книгу, видану в районі тибетців-утікачів в Індії. Після того, як китайська влада дізналася про це, вона почала чинити сильний тиск на ченця, внаслідок чого, не витримавши цього тиску, в листопаді 2007 р. він повісився.

Як йдеться у повідомленні, в роки «культурної революції» ці двоє ченців довгий час провели у в'язниці.

Представник міжнародної організації руху допомоги Тибету, головний офіс якої знаходиться у Вашингтоні, пан Жен Чин сказав, що монастир Ташилунпо є об'єктом найпильнішої уваги і контролю КПК, оскільки це монастир панчен-лами. Він сказав: «Зараз є два панчен-лами, наскільки я знаю, всі ченці цього монастиря не визнають ламу, якого призначила КПК і саме з цієї причини настоятель храму Чацза Женбоци був кинутий у в'язницю на багато років. Для китайської влади цей монастир є порівняно політично чутливим місцем і як тільки там виникають якісь неугодні КПК рухи, китайська влада відразу ж вживає рішучі заходи. Ченцям у цьому храмі дійсно живеться нелегко, вони відчувають сильний психологічний тиск».

Жен Чин відзначив, що згідно із буддійськими заповідями не можна позбавляти себе життя, і те, що ці два ченці вибрали такий шлях, говорить про те, що тиск китайського уряду перевищив їхнє терпіння. Жен Чин сказав: «У буддизмі самогубство є одним з найгірших вчинків. Згідно з буддійськими канонами, не можна вбивати живі істоти, але і тим більше не можна самому віднімати життя у себе. Ті двоє ченців чудово знають ці заповіді оскільки вони стали ченцями ще в дитинстві і дуже багато вивчали буддійське вчення. Але вони все ж таки так вчинили і для мене це говорить тільки про те, наскільки безжально ставиться влада КПК до тибетців, а особливо до релігійних діячів Тибету».

Як повідомила організація тибетців-утікачів, ці двоє ченців останнім часом відкрито виражали свою незадоволеність владою КПК, за своє життя вони багато років провели у в'язницях, де зазнавали тортур і принижень, тому, можливо, на цей раз вони більше не захотіли бути заарештованими і опинитися у в'язниці, а віддали перевагу над цим смерті.

Організація тибетців-утікачів опублікувала заяву, в якій закликає китайську владу провести розслідування і відкрито роз'яснити причину такого вчинку цих двох ченців, вимагає припинити чинити тиск на ченців монастиря Ташилунпо.

Ши Шань. Радіо Вільна Азія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...