• Прес-конференція, яку організував Ван Чжаоцюн, була раптово скасована

  • Середа, 26 грудня 2007 року
 
Недавно представник Народної політичної консультативної ради провінції Аньхуей Ван Чжаоцзюн написав відкритого листа найвищим китайським лідерам, що привернуло широку увагу громадськості. 21 грудня він планував провести прес-конференцію на тему захисту навколишнього середовища, але вона раптово була скасована.

Крім того, що Ван Чжаоцюн є представником Народної політичної консультативної ради провінції Аньхуей, він також є головою правління компанії із захисту навколишнього середовища, головний офіс якого розміщений у Пекіні. 21 грудня о 9.30 він планував провести прес-конференцію для китайських і західних кореспондентів на 3-му поверсі в бізнес-частині великого готелю в Пекіні, про що і було опубліковано офіційне повідомлення на сайті їхньої компанії, а також стаття Вана про його погляди на методи вирішення екологічної проблеми, пов'язаної із забрудненням води.

Як розповідає сам Ван Чжаоцюн, він розіслав запрошення взяти участь у прес-конференції багатьом китайським і західним ЗМІ, але коли 21 грудня о 9 годині він приїхав на місце проведення прес-конференції, його повідомили, що прес-конференції не буде. Ван розповідає: «Менеджер готелю дуже ввічливо запитав мене, чи є у мене дозвіл на проведення цієї прес-конференції? На моє питання, про який дозвіл ідеться, він сказав, що необхідно отримати дозвіл від державного видавництва новин».

Ван Чжаоцюн уже давно домовився з адміністрацією готелю про проведення прес-конференції і вони абсолютно не заперечували, а також прийняли від представника компанії Вана вимоги до приміщення, що орендувалося. На питання кореспондента радіо «Голос Америки» про причини такої поведінки, співробітник відділу оренди залів готелю сказав: «Для проведення різних зборів є різні вимоги. Зазвичай ми не питаємо дозволу в уряду, але все залежить від характеру заходів. Цей готель не є приватним, він тісно пов'язаний з держструктурами, тому вони дуже сильно контролюють і обмежують нас. Ми, звичайно ж, хочемо заробити гроші на цьому заході, але якщо щось не сподобається уряду, то нам усім потім буде непереливки».

Ван Чжаоцюн говорить: «Те, що я написав відкритий лист керівникам уряду, це вже у минулому, те, що я хотів сказати, я вже сказав, зараз час діяти й робити реальні справи. Лист, це лист, а наш обов'язок перед людьми залишається нашим обов'язком, і ми повинні його виконувати, повинні більше робити гарних справ для країни й народу».

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...