• Повчальні історії з Китаю: Чесність - прояв істини

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Неділя, 16 грудня 2007 року
 
Одного разу Лао Цзи сказав: «Є така річ, яка утворена раніше народження Неба і Землі. Вона самостійна, незмінна, рухається за циклому і не вмирає, вона може бути матір'ю тих, які знаходяться під Небом. Я не знаю її імені, даю їй ієрогліф Дао». Отже, в Дао народилися Небо і Земля. Істина Доброта Терпіння є властивістю Всесвіту.

Китайці одвіку звертають велику увагу на Дао.

У  традиційній культурі Китаю чесність є проявом Істини в принципах Всесвіту - Істина  Доброта Терпіння.

Історія Китаю зберегла переказ про те, що  за часів династії Цин  жив чоловік на ім'я Сюй Шаоюй родом з Цянтан. Зазнаючи матеріальних труднощів він узяв у позику в І Ічжаня 100 срібних монет, пообіцявши тому, що гроші будуть повернені через рік. Але рік минув,  Сюй Шаоюй важко захворів, і не було грошей для повернення боргу.

У найостанніший момент він сказав сам собі, лежачи в ліжку: «настав час повернути гроші. Що буде, якщо я помру?»  Його дружина сказала: «Ти такий хворий, і ми так багато коштів витратили на ліки.  До того ж ти не писав розписку про гроші, взяті у борг. Тому ти можеш не турбуватися про їх повернення».

 
Тоді Сюй Шаоюй сказав дружині: «Він не взяв з мене розписки, тому що довіряє мені. Як я можу не стримати свою обіцянку?»  Він, попросив дружину продати шматок нефриту і дві шуби - виручвши за це, через деякий час, дев'яносто срібних монет. Зайнявши ще десять - їм вдалося повернути гроші вчасно. Декілька днів потому Сюй Шаоюй був цілком здоровий.

Якщо людина відповідає принципам Всесвіту, навіть небеса допомагають їй.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...