• Апелянти в Пекіні провели «День подачі апеляцій»

  • Середа, 5 грудня 2007 року
 
На передодні Дня права (04.12) у Пекіні зібралося більше 200 апелянтів із різних місць Китаю. 3 грудня, о 9 годині ранку, в передмісті Пекіна на пекінській трасі біля східного моста Гуні вони провели захід «Перший день подачі апеляцій», на якому кореспонденти іноземних ЗМІ (Англії, Франції, Гонконгу, Японії, Німеччини, Тайваню та ін.) узяли інтерв'ю в апелянтів.

Біля моста Гуні було видно безліч саморобних транспарантів із написами «Святкування Першого дня подачі апеляцій», «Врятуємо батьківщину, врятуємо народ» і т. ін.

Один з апелянтів, пані Лі, розповіла: «Сьогодні для всіх нас дуже зворушливий день. Розгорнувши наші плакати й транспаранти, ми стали на коліна. Багато хто гірко плакав, співав пісню несправедливо скривджених людей. Багато хто, плачучи, волав до кореспондентів, щоб вони допомогли їм відновити справедливість».

Ще один апелянт поділився враженнями: «Я просто не міг стримати сліз. Багато з тих, хто прийшов сюди, це літні люди, інваліди, апелянти, які вже багато років добиваються справедливості, яких не раз за це били й ув'язнювали в табори».

Інший апелянт сказав: «4 грудня в Китаї День знання права й законів, а ми зробимо його Днем незаконно скривджених громадян. КПК цього дня пропагуватиме свої закони, а ми звертатимемося з апеляціями. Ми вважаємо, що справедливість не має державних кордонів, тому ми сьогодні звертаємося по допомогу до наших закордонних друзів. Адже на площі Тянь-ань-мень все ще висить напис «Солідарність людей усього світу»».

Сьогодні на місце апеляції прибуло немало співробітників пекінської служби безпеки, які спостерігали за тим, що відбувається, але вони не втручалися і не перешкоджали.

Апелянти також провели прес-конференцію, на якій закликали місцеву владу якнайскоріше звільнити всіх ув'язнених апелянтів і правозахисників.

Можна сказати, що це був перший найуспішніший контакт іноземних кореспондентів із китайськими апелянтами за багато років, на якому вони більше години давали інтерв'ю, а також передали кореспондентам усі свої матеріали.

4 грудня в Китаї День знання права. Цього дня численні апелянти збираються провести великомасштабний захід у Пекіні.

В їхньому письмовому маніфесті мовиться: «Щороку 4 грудня в Китаї проводяться заходи з підвищення у людей рівня знання своїх прав і законів, які організовує влада. Цього дня юристи виходять на вулиці і проводять безкоштовні консультації із правових питань, тому ми пропонуємо цей день зробити Днем апеляцій громадян, адже у нас, у численних апелянтів, теж має бути свій день».

«Роблячи спроби захистити й відстояти свої законні права, ми пройшли через багато років негараздів і бід, але результат дуже незначний. Наші одиничні голоси дуже слабкі й нечутні, давайте об'єднаємо їх, вийдемо на вулиці у всій країні і розповімо всім у Китаї і за кордоном про свої біди і про все те, що ми пережили, намагаючись відновити справедливість, щоб нас почув увесь світ!»

Версія китайською: http://www.epochtimes.com/gb/7/12/3/n1923414.htm

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...