• Міліція спустила на людей собак

  • Середа, 5 грудня 2007 року
 
У вівторок 27 листопада робочі електронного заводу Айгао, що знаходиться в селищі Хоуцзе міста Дунгуан провінції Гуандун, вийшли на масовий страйк. Вони протестували проти самовільного і безпідставного підвищення цін на харчування адміністрацією заводу.

Понад тисяча міліціонерів з декількома десятками собак була направлена до місця страйку для придушення акції протесту. Між двома сторонами відбулося зіткнення, в результаті якого багато робочих було поранено і  затримано.

В інтерв'ю кореспондентові ВЕ 28 листопада робочий цього заводу, пан Хуан, заявив, що більше ста міліціонерів в повній бойовій готовності блокували головні дороги біля заводу і відтіснили робочих в будівлю заводського корпусу. Після цього, «варта порядку», розбившись на групи, кинулася в будівлю заводу і зайняла позиції на кожному поверсі, силою примушуючи робочих повернутися до роботи. Під час зіткнення міліціонери били робочих електричними палицями, заарештувавши при цьому більше десяти головних учасників акції протесту.

Пан Хуан повідомив, що днем раніше сюди ж приїжджали багато міліційних машин, міліціонери були з різних підрозділів: спецпідрозділи, озброєна міліція, спецзагін  із придушення повстань, співробітники відділу охорони громадського порядку. Міліціонери спустили на людей службових собак і серйозно поранили палицями жінок-робочих.

Він додав: «Потім міліціонери схопили тих робітників, які очолювали страйк і безжально побили їх, після чого затягнули в міліційні машини. Деякі робочі хотіли спокійно поговорити з міліціонерами, розповісти їм про ситуацію, але і вони теж були схоплені. Коли я був там, я побачив 7-8 міліційних машин, в яких відвезли робочих. Деякі були сильно покусані собаками, вони ледве рухалися».

Пані Шень, свідок цих подій, сказала: «Міліціонери схожі на бандитів, вони дуже жорстоко поводяться з людьми. Декілька дівчат із страйкуючих було побито ногами і палицями, по всьому їх обличчі текла кров, деякі з них від побоїв лежали на землі і не могли рухатися. Одну дівчину побили так, що вона досі не може ходити. Якщо це народна міліція, що тоді таке мафія і бандити?»

З приводу причини страйку робочих, пан Хуан повідомив таке. Адміністрація заводу 22 листопада оголосила, що підвищила ціну на харчування робітникам і службовцям. Для стажерів ціна на харчування з 6 юанів в день підвищилася до 8,  для робочих з 5,8 юней в день - до 7,5. Робочі незадоволені цим рішенням, хотіли зустрітися з керівництвом заводу і поговорити, але їм відмовили.

«Вчора вранці робочі зібралися і зажадали, щоб адміністрація заводу ухвалила розумне рішення з цього питання, але з керівництва до них ніхто не вийшов для переговорів. Після цього робочі почали страйк, вони збиралися піти поскаржитися на несправедливість владі, але зіткнулися з міліціонерами, - додав пан Хуан, - Вони не тільки підвищили ціну на харчування. Сама зарплата дуже низька, пільг майже ніяких не немає. Ми живемо по 16 чоловік в одній маленькій кімнаті, їжа дуже погана, іноді навіть взагалі неможливо її їсти. Робочі довгий час терпіли все це, але на цей раз вони підвищили ціну на харчування навіть не порадившись з нами, особисто взяли і підвищили. Це і переповнило нашу чашу терпіння». Пан Хуан заявив, що якщо керівництво заводу не відмінить свого рішення, робочі будуть продовжувати бастувати.

За словами пані Шень, зарплата робочих украй низька - 690 юней (близько 85$) в місяць, плата за мешкання 50 юней в місяць (близько 6$), за харчування доводиться платити понад 150 юанів на місяць (22,5$). У них залишається близько 500 юней, за які навіть не можна купити нормальний одяг. Багато робочих щоб заробити трохи більше, влаштовуються на наднормову роботу, щодня працюють більше 10 годин, причому вони працюють стоячи, деякі часто від втоми непритомніють.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...