• Ченці по телевізору рекламують «освячені» труси

  • Вівторок, 4 грудня 2007 року
 

З давніх часів в Китаї вірять, що статуя Будди стає одухотвореною тільки після того, як її освятять, але нині з'явилася реклама «оздоровчих трусів», які були «освячені» ченцями високого рангу шляхом читання молитов. Носячи їх можна вилікуватися від багатьох хвороб. Ця реклама викликала гарячу критику серед учасників інтернет-форумів, які говорять, що це обман під прапором буддизму. Настоятель монастиря Дасянго заявив, що чернець, який бере участь в цій рекламі, не належить до їхнього монастиря, і що вони зараз якраз збирають докази і збираються подати до суду на фабрику, що виробляє цю продукцію.

Як повідомляє газета «Дахе», в місті Кайфен всюди продаються «фізіотерапевтичні труси», які мають великий попит. Річ у тому, що ця нижня білизна була розрекламована по телебаченню людиною, одягненою в кашью ченця, чернече ім'я якого «Кун Чжі». Він  представився ченцем з монастиря Дасянго, розташованого в провінції Хенань. До цих трусів прикріплена етикетка, яка свідчить, що в цьому виробі є магнітна бірка, яку молитвами освятив буддійський чернець високого рангу, - наставник монастиря Дасянго Син Куан, і що цей виріб знаходиться під його захистом. У повідомленні було сказано, що тепер цей виріб може приносити його володареві щастя і відгонити від нього нечистих духів. Така реклама також була і в місцевих газетах.

Після того, як в інтернет-форумах здійнявся шум навколо цієї події, і на служителів монастиря Дасянго посипалася критика у нехтуванні буддизму, наставник монастиря Дасянго заявив, що повністю заперечує свою причетність до цієї справи, а також заявляє, що у них в монастирі немає ченця на ім'я Кун Чжі.

Буддійський проповідник монастиря Дасянго Юань Цзе повідомив журналістам, що фабрика, яка виробляє ці труси, отримала відео «освячення» обманним шляхом. Він стверджує, що в серпні до нього підійшли троє людей і почали просити освятити магнітні бірки, він і ще двоє ченців погодилися. Під час церемонії «освячення» їх знімали на камеру, але ніхто не сказав, що це буде використано в рекламі, інакше б вони не погодилися зробити це.

Місцевий адвокат міста Кайфен заявив, що якщо служителі монастиря Дасянго дійсно не знали нічого про рекламу і не давали своєї згоди використовувати кадри з ними в рекламі, то це порушення закону про рекламу.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...