• Озброєні міліціонери блокували понад тисячу ченців у монастирі Чжайбун в Тибеті

  • Середа, 31 жовтня 2007 року
 
17 жовтня стався конфлікт між ченцями монастиря Чжайбун і міліцією. Через чотири дні після цього, найбільший монастир у Лхасі (Тибет) як і раніше оточений, усередині знаходяться понад тисяча ченців і безліч паломників. Понад 3 000 озброєних міліціонерів оточили монастир.

Згідно з повідомленням Центрального новинного агентства (CNA), 16 жовтня ченці  спробували відсвяткувати всередині монастиря присудження Далай-ламі президентом Бушем Золотої медалі Конгресу.

Вранці 17-го, після того, як ченці прочитали буддійські сутри в Залі Коген, вони спробували провести святкування. В цей час озброєні офіцери міліції вдарили одного ченця по голові в спробі припинити святкування. Близько 900 ченців було залучено в конфлікт з приблизно 350 озброєними міліціонерами всередині монастиря і приблизно тисячею міліціонерами зовні. Ченцям не дозволили вийти з монастиря. Військові підрозділи перекрили дорогу на захід від Лхаси, яка веде в центр міста, щоб перешкоджати ченцям, які збиралися висловити протест в центрі Лхаси.

За повідомленнями інформагентств, біля Монастиря Нег'єн, розташованого поряд з Чжайбун, відбулися зіткнення між цивільними особами і міліцією. Деякі люди сказали, що міліція стріляла в людей на вулицях в Лхаси, але ті, хто знаходилися в храмі, стверджують, що вони не чули пострілів.

Введення військового стану в Лхасі

У повідомленні CNA йшлося, що в Лхасі було введено військовий стан. На дорогах, що ведуть до центру міста, було встановлено безліч пропускних пунктів. Була встановлена камера спостереження на храм Джок'ян, щоб контролювати ситуацію навколо храму і на його площі. Біля площі знаходилася велика кількість патрульних машин. За припущеннями, військовий стан тривав до закінчення 17-го з'їзду КПК.

Монастир Чжайбун, розташований на околиці на захід від Лхаси, і є найбільшим монастирем у Тибеті. Кількість ченців у ньому  одного разу перевищила 10 000. Гальден Фобран усередині монастиря - резиденція третього, четвертого і п'ятого Далай-лами. П'ятий Далай-лама згодом заснував урядовий режим у Гальден Фобран і перемістив резиденцію в Палац Потала. Цей уряд управляв Тибетом до 1959 року, коли 14-й  Далай-лама втік від комуністичних репресій до Індії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...