• Китайські чиновники викривляють статистику про доходи селян заради власного престижу

  • Понеділок, 15 жовтня 2007 року
 
У гонитві за службовими досягненнями, вищі чиновники місцевих адміністрацій Китаю часто примушують підлеглих фальсифікувати статистику. Через це керівництво сіл вимушене щорічно придумувати різні хитрування. Про це повідомляє гонконзька газета «Дунфан».

У статті офіційного журналу компартії Китаю «Бесіда раз у півмісяця» повідомляється, що мер одного з сіл в провінції Хунань визнав, що хоча життєвий рівень селян дуже низький, але в статистиці, що представляється у вищі інстанції, дохід у селян зовсім не поганий. Наприклад, за статистикою в позаминулому році дохід селян був у середньому 4,3 тисяч юанів у рік, минулого року - 4,6 тисяч юанів, а насправді дохід селян цього села складає тільки від 600 до 700 юанів у рік.

Мер відзначив, що кілька років тому в своїх звітах він указував реальні цифри, за що отримував  догани від керівництва.

Ще більш запущена ситуація - із статистикою інвестицій іноземного капіталу. Для адміністрацій районів те, скільки спільних підприємств з іноземним капіталом є в селі, є одним з найважливіших показників роботи місцевих чиновників.

Цей мер розповів, що через некомфортабельні дороги ніхто не хоче вкладати кошти в його село. Але за статистикою в позаминулому році, в цьому селі створено три спільні підприємства, а минулого року з'явилися ще 4 спільних підприємства. Насправді в селі нічого подібного не існує.

Звичайно, для звіту потрібно продемонструвати документи про реєстрацію і саме підприємство. Місцеві чиновники вимушені підроблювати всі реєстраційні та податкові документи. Перевіряючі також знають про фальсификації, але заради «загального блага», всі сприяють один одному.

У статті приведений ще один приклад. Недавно 10 службовців з прокуратури провінції Аньхуей хотіли відпочити у Фінляндії і підроблювали запрошення, щоб поїхати ніби по службі, отримавши фінансування з держбюджету. Цю делегацію, керівник якої - заступник прокурора провінції, зупинили прикордонники в аеропорту через фальшиве запрошення, внаслідок чого мандрівників відправили назад.

Про цю подію повідомлялося в міжнародних ЗМІ, але службовці прокуратури легко ухилилися від відповідальності, посилаючись на недобросовісних посередників.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...