• Перше китайське фото Місяця виявилося копією з Google

  • Середа, 5 грудня 2007 року
 
Китайська влада 26 листопада 2007 р. опублікувала перші знімки, зроблені місячним супутником "Чан'є-1". Першу фотографію пред'явив публіці прем'єр-міністр Китаю Вень Цзябао.

Але на відміну від офіційної влади китайські користувачі мережі Інтернет виразили недовір'я достовірності цих фотографій  і повідомили,   що перше китайське фото Місяця виявилося   копією фотографії   компанії Google. 


На сайті державного ЗМІ «Женьміньван», китайські користувачі Інтернету  порівняли два фото. Одне з них - офіційно опубліковане владою Китаю. Якщо повернути це фото на 20 градусів, то воно повністю співпадає з другим фото, яке взяте з американського сайту Google.

Навколо сумніву  в  достовірності першого китайського фото Місяця проходять   бурхливі обговорення на  різних форумах в Китаї  і   в Інтернеті.

Один китайський відвідувач форуму повідомив: «Немає ніяких сумнівів у тому, що зображення першого китайського фото Місяця, опублікованого владою Китаю недавно, те ж що і фото з Google, опубліковане вже давно. Тільки у американців фото кольорове, а нам показали чорно-біле.»

Інший китайський відвідувач форуму детальніше виклав свою підозру, прочитавши офіційне повідомлення на урядовому сайті «Сіньлань»: "Моя підозра в тому, що влада показала фото Місяця з Google, підтверджується. Як офіційно повідомили, фото Чан'є виконане на 19-смуговому фото, між кожною смугою такого фото є район повторення. Щоб зняти ці 19 смуг фото, супутникові Чан'є потрібно пролетіти 19 разів навколо Місяця.  Також, з офіційного повідомлення дізналися, що супутник робить один оберт навколо місяця понад 2 години.  19 разів на 2 години це вже більше 38 годин. Супутник робить знімки на одному і тому ж місці в різний час доби, це означає, що тіні предметів на фото, повинні бути різними, але на фото, ми побачили, що тіні всіх предметів однакові, значить, хтось бреше.  Можливо, хтось спробує   пояснити це так, що всі 19 смуг фото знято в один і той же час, тоді тим більше дивно, тому що для цього потрібно знімати 19 днів. Але від моменту повідомлення до моменту, коли почалася робота супутника,   ще не пройшло стільки часу, тобто Чан'є почав працювати тільки з 19 числа, а фото опублікували вже  26 листопада. Це ніяк не пояснюється."

Інший відвідувач форуму написав: "Неважливо, дійсно обдурила партія нас з фото Google чи ні, а важливо,  чому так багато людей сумнівається в достовірності фото, чи не тому що якась партія дуже часто одурює народ, і вже зовсім втратила довіру у нього."

І ще одна думка відвідувача форуму, що не можна звинувачувати тих, хто сумнівається в достовірності фото в тому, що вони не люблять батьківщину, просто якесь правляче угрупування постійно бреше, а народ і батьківщина тут ні до чого.

 

Гао Лінь. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...