• Новорічні ялинки робляться руками дітей, що працюють наднормово

  • Понеділок, 17 грудня 2007 року
 
Американський комітет із захисту інтересів робітників опублікував звіт, в якому йдеться, що декоративні новорічні ялинки, які виробляються в Китаї для компанії Wal-mart (американська компанія, найбільша в світі роздрібна мережа), виготовляються на приватній китайській фабриці в м. Гуанчжоу з використанням рабської праці дітей.  Вони працюють без перерви щодня понад 10 годин з оплатою  2 юані (приблизно 14 центів) за годину, що складає менше половини мінімальної зарплати, встановленої законом.

Як повідомляє гонконзька газета «Сонце», Всеамериканський комітет з праці недавно опублікував звіт, в якому як докази використовуються фото і відео працюючих дітей. У документі засуджується американська компанія Wal-mart за те, що вона реалізовує декоративні новорічні ялинки, виготовлені компанією «Хуанья», що знаходиться в Китаї в м. Гуанчжоу.

«Хуанья» заради збільшення продуктивності праці та задоволення попиту замовника на літні канікули найняла учнів близько 600 шкіл, віком до 16 років (наймолодшим 12 років), які щодня працювали понад звичайний робочий день. Ці діти працювали 7 днів на тиждень, по 12-15 годин на добу, отримуючи по 2 юані за годину До того ж, під час виготовлення ялинок використовується хімічний лак, що містить отруйні речовини. При зіткненні з ним, у багатьох робітників фабрики виникла шкірна хвороба і вони були вимушені звільнитися, при цьому адміністрація утримала їхній місячний оклад.

Сенатор демократичної партії США, пан Байрон Дорган сказав, що США повинні суворо дотримуватись норм, вказаних у законі про працю, влада не повинна дозволяти імпортувати в країну продукцію, виготовлену за допомогою незаконної експлуатації робітників. Представники компанії Wal-mart повідомили, що як тільки вони дізналися із звіту комітету з праці про ці факти, вони відразу ж почали проводити розслідування. Від торгівельно-економічного комітету м. Гуанчжоу і міністерства праці Китаю поки не надійшло ніяких заяв щодо фактів, зазначених у звіті.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...