ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розвиваємо впевненість у собі: Ідеальний проєкт саморозвитку

Велика Епоха
Впевнені в собі люди створюють власні можливості, будучи постійно відкритими та усвідомлюючи шляхи розвитку себе та своїх навичок. (Fei Meng)

Впевненість у собі є однією з найбільш вражаючих рис, якими може володіти людина. Хороша новина полягає в тому, що навіть якщо впевненість не є природньою, її можна розвинути що  покращить  ваше життя, але до цього людина має прийти самостійно.

Налаштуйте себе на успіх

Упевнені в собі люди охоче приймають нові виклики, оскільки розуміють, що тільки пробуючи нові речі, не всі з яких вони зможуть освоїти, вони можуть розвивати свої навички та себе. Свідомо виходячи за межі своєї зони комфорту, вони пишаються своїми досягненнями, а потім одразу ставлять нові цілі. Ці люди здатні насолоджуватися розширеним почуттям власної гідності та впевненості в собі. Письменник і психолог Натаніель Бранден добре описує це: «Репутація, яку ви маєте перед собою — ваша самооцінка — є найважливішим фактором повноцінного життя».

Досконалість не завжди потрібна

Прагнення до досконалості на кожному кроці дуже важливо, але це може зіграти проти вас. У той час коли ви намагаєтесь бути хорошим в одних речах, для освоєння інших може знадобитися більше часу та зусиль. Однак якщо ви оцінюєте будь-які результати, які не є ідеальними, як невдачі, це може підірвати вашу загальну впевненість у собі. Будьте уважні з собою, коли ви вивчаєте нові стадії навичок. Відстежуйте свій прогрес і зберігайте свою впевненість, нагадуючи собі про те з чим ви добре справляєте, але не збільшуйте це і «тримайте руку на пульсі».

Оточіть себе позитивними людьми

Проведення часу з людьми, які мають позитивне ставлення, створює ідеальне середовище для підвищення вашої впевненості в собі. Приєднавшись до тих, хто хоче, щоб інші працювали і жили добре та процвітали, на відміну від тих, хто зосереджений виключно на собі, легше спробувати щось нове та визнати, що для пошуку шляху до успіху іноді потрібна невдача. Покладайтеся на їхні розповіді, щоб зміцнити впевненість, і обов’язково робіть усе можливе та будьте поруч із ними. Бути кращим колегою по роботі, сусідом або просто другом — це короткий шлях до впевненості в собі.

Бути здоровим

Прислуховуватись до себе та своїх здібностей є обов’язковим для впевненості в собі бо загальний стан здоров'я є життєво важливим. Деякі фактори вашої впевненості можуть бути підсвідомими, наприклад, невпевненість у вашій вазі чи зовнішності.  Не впадати у відчай та дотримуючись порад лікаря, додавання фізичного навантаження  та розпорядок  дня, дотримання звичок здорового харчування може допомогти кожному почуватися краще зсередини. Впевненість у своєму зовнішньому вигляді і дотримання правил гігієни також можуть підвищити впевненість.

Зроби це сам

Стримайтеся від бажання порівнювати себе з іншими, будь то родичі, колеги по роботі чи діячі ЗМІ. Кожен повинен буде з чогось почати, і навіть ті, хто народився в привілейованому суспільстві. Подібним чином не чекайте, поки хтось надасть можливість розвиватися, оскільки це може зайняти багато часу — якщо це взагалі колись станеться. Упевнені в собі люди створюють власні можливості, та знають способи розвитку себе та своїх навичок.  Лише ті навички, які ви отримуєте завдяки власним зусиллям, мають справжнє значення, що робить вклад впевненість у собі найкращим проектом для людини.